Kronik yorgunluk nasıl geçer?

Kronik yorgunluk nasıl geçer?
Dr. Yorgunluğu bir türlü geçmek bilmeyen ve hemen hemen her gün yorgunluktan şikayet eden ziyaretçilerimize Kaptanoğulları’nın çok özel önerileri var. Özlem Harmankaya Kaptanoğulları’nın kronik yorgunluk tedavisi hakkında yapmış olduğ açıklamayı sizlerle paylaşıyoruz. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi Dahiliye Klinik Şefi Doç.
Kronik yorgunluk nasıl geçer sorusu üzerine Dr

Doç. Dr. Özlem Harmankaya Kaptanoğulları kronik yorgunluk hastalarına dinlenmeyi öneriyor. Yorgunluktan dolayı hayat tarzında değişiklik yapmak zorunda kalan ve u değişikliği istemeyerek yapan hastalara Doç. Dr. Kaptanoğulları, “Bu durumda her hastaya göre yeni bir düzenleme gerekiyor. Dinlenme dönemleri de, hastalık belirtilerini önleme konusunda yararlı oluyor” dedi.

Kronik yorgunluktan kurtulmak için egzersiz yapılmasını önererek Kaptanoğulları, egzersizde aşırya kaçılmamasını öneriyor. Ağır yapılan egzersiz hastalığınızın tekrarına yol açacaktır. Doç. Dr. Kaptanoğulları, “Hastalar yüzme, yürüyüş, bisiklet ve pilatesten yararlanabilirler” diyor.
Uzman hekim tarafından bazı hastalara kronik yorgunluk tedavisi için antidepresanlar verilmekte ve fizyoterapi tedavisi uygulanmaktadır.
Kronik yorgunluk hastaları stresten kaçınmalı, kilolarını ideal oranda tutmalı ve sofralarında kırmızı et ve et ürünleri, balık, karaciğer, dalak, roka ve maydanoz gibi yeşil yapraklı sebzeleri, fındık, fıstık, susam gibi kuru yemişler, kuru meyveler, üzüm, kayısı, çilek ve ayva gibi yaş meyveler, pekmez, ve tahini eksik etmemeleri gerekiyor.
Bir önceki Rahat uyumak için ne yapılmalı? başlıklı konumuzda nasıl rahat uyunur hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: kronikyorgunluksendromunasilgecer, yuruyus egzersız yorgunlukları nasıl gıderılır, kalp yorgunluğu nasıl tedavi edilir, kronik yorgunluk için hangi antidepresan öneriliyor, kronik yorgunluk kürü

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.