Kürtaj sonrası dikkat edilmesi gerekenler

Kürtaj sonrası dikkat edilmesi gerekenler
Bu işlem sonrası kürtaj olan kadınların dikkat etmesi gereken bazı hususlar bulunur. Gebelik sonlandırma işlemi olan kürtajda küret isimli bir alet kullanılır ve rahmin iç dokusundan parça alınır. Bu hususlar ise şunladır:

Kürtaj sonrası dikkat edilmesi gerekenler
Kürtajın ardından kadında 4 ile 10 gün arasında kanama olabileceğinden bu süre içinde hijyene çok dikkat edilmeli ve doktor antibiyotik kullanımı önermiş ise düzenli olarak antibiyotik alınmalıdır. Bilhassa havuz ve jakuzi gibi enfeksiyon kapılacak ortamlardan uzak durulmalı, banyo suyu ise çok sıcak olmamalıdır.

Bazı kadınlar kürtaj sonrası hiçbir sıkıntı yaşamazlar.
Kültürel, çevresel, dini, ekonomik gibi mütenevvi sebeplerden ötürü birçok kadın isteyerek ya da istemeyerek gebeliğini sonlandırmak için kürtaj masasına yatar ve kürtaj olarak gebeliğine son verdirir
Bunun sebebi ise işinin ehli bir doktora denk gelinmiş olmasıdır. Kürtaj yaptıracak olan kadınlar özellikle uzman bir doktor tarafından bu işlemi uygulatmalıdırlar.
Kürtaj sonrası kendinizi çok yormamalı ve cinsel ilişkiye biraz ara vermelisiniz. Dayanılmaz bir sancı ya da ağrı ile karşılaştığınız zaman hemen doktorunuza müracaat edin.

Bir önceki yazımız olan Hamilelikte diş çürümeleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.Bakılanlar: Kürtaj sonrası dikkat edilmesi gerekenler, kurtaj sonrasi form cay, kürtajdan sonra nelere dikkat etmek gerekir, kürtaj olan kac gun yatar, kurtajdan sonra yapılması gereken dıkkat etmesı gerekenler nelerdir?

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.