Kuru saçlar için bitkisel formüller

Kuru saçlar için bitkisel formüller
Doğanın eczanesinden saçlarınızı kolay bir şekilde tedavi edecek ve o güzel, parlak, nemli saçlarınıza geri kavuşacaksınız.
Daha çok yaz aylarında sık sık duş aldığımız için sürekli karşılaştığımız bir sorun olan kuru saç problemini yaşamak istemiyorsak her gün saçları yıkamamalı onun yerine ılık su ile saçları durulamak kafidir. Eğer sizde kuru saç sorunu yaşayanlardansanız kuru saçlara bitkisel çözümler sunduğumuz bu yazımızı okumadan geçmeyin.

Kurumuş olan saçlarınızı nemlendirmek için doğanın mucizevi bitkileri emrinize amade hanımlar. Çünkü şampuan saç derimizin PH değerini olumsuz etkilemekte, saç diplerinin kaşınmasına sebep olmakta, saçların parlaklığını yok etmekte ve daha birçok sorunda rol oynamaktadır
Öncelikle size yaz aylarında her gün duş alırken saçlarınızın yıpranmasına neden olmayacak olan bitkisel bir şampuan tarifi verelim.

Kuru saçlar için formüller

 
Malzemeler
 
Yukarıdaki malzemeleri birer tatlı kaşığı olmak üzere 125ml suya ekleyin. suyu ağzı kapalı olarak tencereye koyun ve kaynatın. Su kaynadıktan ateşin altını kapatın ve yarım saat demleye bırakın. Daha sonra karışımı süzün ve içine kokusuz şampuanı ilave edin. Ardından karışımı bir şişeye koyun ve iyice çalkalayın. Hazırladığınız bitkisel şampuanla kuru saçlarınızı bir hafta boyunca yıkayın.

Kuru saçları nemlendirecek bitkisel losyon
Malzemeler
 
Yukarıdaki malzemeleri iki çorba kaşığı olmak üzere 500ml suyun içine ekleyin. Karışımı ağzı kapalı tencerede kaynatın ve yarım saat soğumaya bırakın. Ardından karışımı süzün. Daha sonra bir şişeye koyarak şişeyi iyice çalkalayın. Yukarıdaki bitkisel saç şampuanıyla saçlarınızı yıkadıktan sonra bu losyonun bir kısmını saçlarınıza sürün. Losyon iki haftaya kadar buzdolabında saklanabilir.

Bir önceki yazımız olan Göğüs büyütücü bitkisel formül başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.Bakılanlar: www sagliginiz icin bitkisel formul, bitkisel kurlar, kuru saçlar içi bitkisel formüller, kuru saçlar için bitkisel formul, kuru saclara bitkisel ilac

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.