Kusursuz bacaklar için

Kusursuz bacaklar için

Yaz aylarında mükemmel bacaklara sahip olmanın sırlarını adım adım açıklıyoruz, buyurun. Yapmanız gerekenler öyle imkansız ya da zor şeyler değil hanımlar. Birkaç küçük ip uçları kusursuz bacaklara sahip olmanızı muavenet edecek.
Yaz aylarında kadınların en çok ihtimam gösterdiği bacaklar, estetik olarak oldukça güzel görünmeli hatta kusursuz olmalılar. Peki bacaklarımızın kusursuz olması için elimizden gelen her şeyi yapıyor muyuz? Unutmayın ki kusursuz bacaklara sahip olmak sadece istemekle olmuyor düzenli beslenme, egzersiz ve bazı püf noktalara uyulması gerekiyor.

Pürüzsüz ve kusursuz bacaklara sahip olmak için aşağıdaki uzman önerilerinden derlediğimiz püf noktaları hiçbir zaman aklınızdan çıkarmamalı, düzenli olarak uygulamalısınız

Bacak bacak üstüne atmayın! Bu davranış hoş görünmenizi sağlayabilir ancak sağlık açısından tehlikeli bir davranıştır. Çünkü bu davranış kan dolaşımınızı etkileyip ve metabolizmanızın yavaşlamasına sebep olarak çeşitli sorunları beraberinde getiriyor. Bacak bacak üstüne atmak yerine ayaklarınızı olabildiğince öne doğru uzatın ve gerdirin.
Egzersiz çok önemlidir. Kan dolaşımını hızlandırmak, bacak kaslarını çalıştırmak ve beslemek için düzenli egzersiz yapın. Bisiklete binebilir, step yapabilir hatta oturduğunuz yerden de bir takım bacak hareketleri yaparak egzersizinizi oturduğunuz yerden de gerçekleştirebilirsiniz.

Bacaklarınızda bulunan ölü hücreleri temizlemek, bacaklarınızın kusursuz görünmesi ve parlaması için düzenli masaj yapın. Özellikle derinin kalınlaştığı diz bölgesine peeling iyi gelecektir.
Banyo sonrası kuruyan bacaklarınızı nemlendirmek için vücut sütü kullanabilirsiniz. Ayrıca nemlendirici krem kullanıyorsanız topuklarınıza kadar sürmeye özen gösterin. Böylece topuk çatlaklarını da önlersiniz.

Bir önceki yazımız olan Bitkisel tüy dökücü krem nasıl yapılır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.Bakılanlar: bacakların pürüzsüz görünmesi için ne yapılmalı, pürüzsüz bacak için egzersizler, bacak guzelligi icin ne yapilma, bacaklarda kan dolasimini hizlandirmak, bacakları kusursuz gösteren çorap

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.