Kuyruk sokumu neden ağrır?

Kuyruk sokumu neden ağrır?
Özellikle masa başı çalışanlar kuyruk sokumu ağrısını sık yaşayan kişilerdir. Toplumda sık karşılaşılan ağrılardan birisi olan kuyruk sokumu ağrıları, ekseri kadınlarda görülmektedir.

Kuyruk sokumu ağrılarının en büyük nedeni sürekli oturarak iş yapmaktır. Kuyruk sokumu üzerine düşüldüğü zaman bu bölgede bulunan küçük kemikler zedelenmekte ya da çıkmaktadır.
Omurga ve iskeletten kaynaklanmayan bel ağrılarında akla gelebilecek tek sebep üç küçük kemikten oluşan kuyruk sokumu olmaktadır.
Kuyruk sokumu ağrılarının görülmesindeki bir başka nedende kuyruk sokumu üzerine düşmeleridir
Buda ağrıyı tetikleyen en önemli unsurdur.
Bu bölgeye alınan darbeler, ağır idmanlar ve doğum sonrası da kuyruk sokumunda ağrılar hissedilmektedir. Oturur pozisyonda kalkarken ağrının şiddeti daha da artar. Bu sebeple kuyruk sokumu ağrısı çekenlerin uzun süre oturmamaları önerilir.

Bazı hastalarda hiçbir sebep yokken de kuyruk sokumu ağrılarına rastlanır. Kuyruk sokumu ağrısı çekenlerin bu sorunu neden yaşadıklarını kesin olarak öğrenmeleri için doktora gidip nörolojik muayene olmaları ve röntgen çektirmeleri gerekir. Bakılanlar: kuyruk sokumu neden agrir, kuyruk sokumu, kuyruk kemigi neden agrir, kuyruk sokumu neden acır, kuyruk sokumu kemiği

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.