Lahana, karnabahar ve brokoli kanseri önlüyor

Lahana, karnabahar ve brokoli kanseri önlüyor

Johnson, bu sebzelerden haftada 2-3 porsiyon yemenin bağırsak kanserine karşı koruma sağlayacağını söyledi.

Kanser hücrelerini öldürüyor
Johnson, ayrıca turpgillerin bir bileşeni olan ‘sinigrin’ maddesinin vücutta çözülmesinin kanser hücrelerini öldürdüğünü belirterek, bu çözülmeden kaynaklanan ve AITC adı verilen aktif kimyasal etmenin sebzeler sindirildiğinde ortaya çıktığını da ifade etti.
Bilim adamları şimdi turpgillerin hem bu etkilerini hem de bu koruyucu görevlerini nasıl yerine getirdiklerini bilimsel olarak kanıtladılar. Lahana, karnabahar, brokoli, brüksel lahanası gibi turpgiller familyasına mensup sebzelerin kolon (bağırsak) kanseri hücrelerini kanser ilaçlarıyla aynı etkiyi göstererek yok ettiği bildirildi.
İngiltere Gıda Araştırmaları Enstitüsü Başkanı Ian Johnson, lahana, karnabahar, brokoli ve Brüksel lahanası gibi sebzelerin bağırsak kanserine karşı koruyucu etkisinin yanında, kanser hücrelerini de, kanser ilaçlarıyla aynı etkiyi göstererek yok ettiğini belirtti.

Turpgiller familyasına mensup sebzelerin özellikle bağırsak kanserine karşı koruyucu etkisi olduğu biliniyor

AITC kimyasalı, sürekli bölünerek çoğalan sağlıklı hücrelerin yerine devamlı intihar eden hücrelerin üremesini engelliyor. Turpgillerin özellikle akciğer ve prostat kanserlerine karşı koruma sağladığı ifade ediliyor.
Bir önceki Kanser virüsü evlilik dışı ilişkiyle yayılıyor başlıklı konumuzda cinsel yolla bulaşan hastalıklar, rahim ağzı kanseri ve smear testi hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: turpgiller familyası, brokoli karnabahar kanser, karnabahar hangi familyadan, karnabaharla lahana aynı familyadan mı, karnibahar brokoli lahana hangi familyadan

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.