Lazer epilasyon ve Doğurabileceği kötü sonuçlar

Lazer epilasyon ve Doğurabileceği kötü sonuçlar

Her kadın tüysüz bir güzellik ister, ve bir çok kadın çareyi lazer epilasyon’da arar. Düşünsenizde yüzünüz de lazer den kaynaklanan yanıkların olduğunu, düşünmesi bile oldukça zor bir durum değilmi? Sadece yanık lekeleri de değil tüylerin tekrardan çıkma olasılığıda oldukça mümkün. Hiç rastladınızmı bilmiyorum ama ben rastladım,  lazer epilasyon sonucun da vücudun da yanık lekeleri kalan kişilere. Bu neden ile lazer epilasyonu hakkında bilmeniz gereken önemli hususları sizlerin görüşüne aktarıyoruz, ve okumanızda sizlere mutlaka faydası olcağını da belirtiyoruz…

 
Kadınların yoğun ilgi gösterdiği lazer epilasyon, tüylei tamamen yok etmediği ibi, üzücü sonuçlar doğurabiliyor. Özellikle yaz aylarında kadınların yoğun ilgi gösterdiği lazer epilasyonu, dikkat edilmediği takdirde üzücü sonuçlar doğurabilir

Özellikle yaz aylarında kadınların yoğun ilgi gösterdiği lazer epilasyonu, dikkat edilmediği takdirde üzücü sonuçlar doğurabilir.
Adana’da hizmet veren dermatolog Dr. Münevver Aslan, lazer epilasyonun tüy ve kılları ortadan kaldıran yöntem olmadığını söyledi. Hassas ciltlerin uygulama sırasında yanabileceğini bildiren Dr. Aslan, bu yılbaşından itibaren yönetmelik değişikliğiyle güzellik merkezlerinin muayenehane veya polikliniğe dönüştürülmesine karar verildiğini, lazer epilasyon ve fotoepilasyon tedavilerinin sadece muayenehane, poliklinik ve hastane kapsamında yapılması zorunluluğu getirildiğini kaydetti.

Toplumda lazer epilasyonunun kılları tamamen yok ettiğine dair genel kanı bulunduğunu hatırlatan Dr. Aslan, şöyle dedi:
“Tüyler bitene kadar tedavi garantisi vermek bir aldatmaca”
“Kılların dökülmüş olması hepsinin kaybolacağını göstermez. Bu nedenle tüm tüyler bitene kadar tedavi garantisi vermek aldatmacadan başka bir şey değildir. Böyle bir gerçek varken, insanları kandırmamak gerekir. Kıl kökü yeterli moleküle sahip değilse yani beyaz ve sarı renge yakınsa hangi yöntem kullanılırsa kullanılsın, bu tüyleri ortadan kaldırılamaz. Kıl köklerinin hepsi koyu renkte olan ve kalın kıllara sahip olanlar bütün kıllarından kurtulabilir. Ama bunu en baştan bilebilmek ve garanti vermek mümkün değildir. Biz hastaya bu durumu en başından beri anlatıyoruz.”
Kullanılan sahte cihazlarla yanık tehlikesinin arttığını anlatan Dr. Aslan, şöyle devam etti:
“Yeterli kontrol olmadığı için adım attığınız her yerde lazer epilasyon yapan yer var. Kullandığımız lazer cihazının en ucuzu 85 bin Euro’dan başlıyor. Ama Çin malları 3-5 bin liraya satılıyor. Bu cihazlar insanlar için çok tehlikeli. Yanık yapma riski çok yüksek. Bunun tıbbi bir müdahale olması ve profesyonel kişiler tarafından yapılması gerektiğini bilinmesi gerekiyor. Yoksa, insanlar güzel görünmek uğruna ömür boyu kalıcı yanıklara maruz kalabilirler.”
Bir önceki Göbek eriten formüller başlıklı konumuzda göbek eritme yöntemleri ve göbek nasıl eritilir hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: bitene kadar lazer epilasyon fiyatları, tüm vücut bitene kadar lazer epilasyon fiyatları, lazer epilasyon tum vucut bitene kadar fiyatlari ist, sahte lazer epilasyon

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.