Lazer epilasyonla varis tedavisi

Lazer epilasyonla varis tedavisi

Varis tedavisinde lazerin atışları hastanın cilt tipine göre belirlenir. Varis tedavisinde son yıllarda muvaffakıyetli bir şekilde lazer epilasyon uygulaması kullanılmaktadır.
Vücudumuzun müteaddit bölgelerinde ortaya çıkan, kılcal damarlardaki bir tıkanıklık olan portakal görünümlü varisler başta sağlığımızı tehdit etmekte sonrada estetik görünümümüze gölge düşürmektedir. Kılcal damarlar cilt yüzeyinden mor mor görünerek ince çizgiler oluşturduğu için bilhassa bayanların en sıkıntılı sorunlarından biridir, varis. Varisin sebep olduğu kötü görünümü iyileştiren ve cildin pürüzsüzleşmesini sağlayan lazer epilasyon yöntemi nasıl uygulanır, hep birlikte öğrenelim
Atışlarda kıl köklerini tarayan lazer kıl köklerini soğutarak varisi tedavi etmeye çalışır. Lazer epilasyon aletleri dünyadaki tek tarayıcılı lazer aletidir. Tarayıcı özelliği ile kıl köklerini soğutan lazer epilasyon yanma riskini de ortadan kaldırarak böylece cilde zararda vermemiş olur.

Lazer epilasyon tekniklerinden olan bu sisteme kontakt soğutmalı lazer epilasyon denilmektedir. Diğer lazer epilasyon yöntemlerine nazaran bu yöntem oldukça üstündür. Üstelik varis oluşan bölgedeki cilde temas eden 5 derecelik soğukluk sayesinde ağrıda hissedilmemektedir. Bu lazerle yapılan varis tedavisi 3 mm’ye kadar olan tüm varis damarlarını 2-3 seansta temizler. Küçük varisler ise bir seansta yok edilebilir.

Bir önceki yazımız olan Botoks ile kaş kaldırma estetiği başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.Bakılanlar: Lazer epilasyonda varis tedavisi, lazerle varis tedavi sonuclari, varis lazer tedavisi, varisi olan lazer epilasyon

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.