Lazer sünnetin zararları nelerdir?

Lazer sünnetin zararları nelerdir?

Yaz ayları yaklaştığında erkek çocuk sahibi olan aileler sünnet için kolları sıvamaktalar. Peki zannedildiği gibi lazer sünnet zararlı mı? Eğer zararlıysa lazer sünnet yaptırmanın zararları nelerdir?

5 ila 8 yaş arasındaki erkek çocukların sünnet olma yaşı gelmiş demektir. Çocuğunuz bu yaş sınırlarının altında ya da üstünde olmadan sünnet işini aradan çıkartmalısınız. Son zamanlarda gelişen bir uygulama olan lazer ile sünnet yapılmakta ancak aileler lazer ile yapılan sünnetin zararlı olduğuna dair söylentiler duyduklarından bu uygulamaktan korkmaktalar. Çünkü çocuk büyüdükçe kendini keşfedecek, cinsel organının farkına varacaktır
Bu durum çocuğunuzun ileride cinsel yaşamını etkileyebilir. Sünnet yaşı kadar sünnet zamanı da iyi seçilmelidir.

Lazer sünnet diğer klasik yönteme göre çocuğun canını daha az yaktığı için aileler lazer sünneti daha çok tercih etmektedir. Ancak bu yöntem ağrısız ve kanamasız görünse de lazer sünnet zararlı bir işlemdir. Nedeni de, klasik yöntemde sünnet derisi alınmakta lazer yöntemde ise alınmamaktadır. Bu uygulamada sünnet derisi alınıyor gibi görünür ve cinsel organdaki diğer dokuların zarar görme ihtimali bulunur. Lazer sünnetten dolayı yaşanan bir komplikasyon çocuğun ileride ereksiyon ve erken boşama gibi sorunlarına sebep olabilir.
Bir önceki Baş ağrısı sebepleri ve baş ağrısı tedavileri, Baş ağrısı konusunda önemli bilgiler yer almakta başlıklı konumuzda baş ağrısı çeşitleri, baş ağrısı nedenleri ve baş ağrısı sebepleri hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: lazerle sunnetin zararlari, lazerli sünnetin zararlari, lazerle sünnet zararlımı, lazerle sünnet nasıl yapılır, lazerle sünnet zararları

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.