Lazerle bir günde varis tedavisi

Lazerle bir günde varis tedavisi

Hastanenin başhekimi Uzm.
Sadece estetik değil sağlık açısından da tedavi edilmesi gereken önemli bir sağlık sorunu olan ve vücudun fazla basınç altında kalan bacakların alt kısımlarında görülen varisin tedavisi için geliştirilen lazer yöntemi ile bir günde varislerden kurtulmak mümkün. İzmir Dr.
Varis, toplardamarların genişlemesi ve şişmesi olarak tanımlanıyor. Suat Seren Göğüs Hastalıkları ve Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde uygulanmaya başlanan lazer teknolojisi sayesinde, yaşam kalitesini önemli ölçüde düşüren varisler bir günde tedavi edilebiliyor
Dr. Ali Kadri Çırak, Türkiye’nin en önemli göğüs hastanelerinden biri olduklarını bildirdi ve göğüs hastalıkları konusunda gösterdikleri başarıyı yeni yatırımlarla yan dallarda da yakalamayı başardıklarını ifade etti. Çırak, “Kalp-damar kliniğimize kazandırdığımız son teknoloji lazer cihazımız sayesinde varis şikâyetiyle gelen hastalarımıza İzmir’de devlet hastanelerinde olmayan bir hizmeti veriyoruz” diye konuştu.
3 farklı varis operasyonu
Hastanenin Kalp-Damar Cerrahisi Uzmanı Opr. Dr. Erkan Kara, bazı hormonal rahatsızlıklarını, fazla kilo, ayakta kalma, çalışma şartları, beslenme alışkanlıklarının varise sebep olduğunu vurguladı.

Günümüzde varis hastalıklarının kalp-damar klinikleri tarafından göz ardı edildiğini, bu rahatsızlıkla ilgili operasyonların daha çok güzellik merkezlerinde yapıldığına dikkati çeken Kara, varis tedavilerinin işin uzmanları tarafından yapılması gerektiğinin altını çizdi:
“Hastanemizde 3 farklı varis operasyonu uyguluyoruz. Hem örümcek ağı varislerini, hem de neştersiz varis ameliyatlarını (endovasküler lazer tedavisi) yapabilecek donanıma sahibiz. Eskiden varis operasyonu geçiren hasta 5-6 gün yatardı.
Endovasküler, yani neştersiz lazer tedavisi uygulanan hasta ise sabah operasyona girip, akşam evine gidebiliyor. Lazerle varis tedavisini özel kurumlar hariç, devlet ve üniversite hastaneleri arasında İzmir’de sadece biz uyguluyoruz.”
Bir önceki Kurdeşen hastalığı sebepleri ve tedavi yöntemleri başlıklı konumuzda dermografik ürtiker, fiziksel ürtiker ve kurdeşen hastalığı hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: varis tedavisi izmir şifa, istanbulda en iyi varis tedavisi yapan devlet hastanesi hangisi, istanbulda varis tedavisi yapan hastaneler, izmir estetik variz tedavi, köpüklü varis tedavisi yapan devlet hastaneleri

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.