Lazerle çatlak tedavisi

Lazerle çatlak tedavisi
Üstelik lazer uygulaması diğer yöntemlerin aksine olumlu sonuçlar vermektedir. Yeni bir tedavi yöntemi olan fraksiyonel lazerler üzerine uygulandığında bu alandaki dokuda erimeye neden olarak kısmen dokuyu yok ederek çatlakların giderilmesini sağlamış olur. Cildin kollojen liflerinin azaldığı veya yok olduğu alanlarda ortaya çıkan çatlamalar bireyler tarafından bir takım ilaçlarla, çatlak kremleri ve jelleriyle ortadan kaldırılmaya çalışılsa da bazen istenilen sonuç elde edilememektedir.

Çatlak tedavisi için yetersiz kalan bu yöntemlerin haricinde çatlak tedavisi lazer yöntemi ile de yapılmaktadır.
Fraksiyonel lazerlerle dokunun yok edilmesi ile vücudumuzdaki tamir mekanizmaları devreye girerek bu bölgede yeni doku üretimine başlar.
Ciltte bulunan elastik dokuların zamanla azalmasından, hamilelik, hızlı kilo alma ve verme gibi mütenevvi sorunlardan dolayı vücudun bazı bölgelerinde çatlaklar husule gelmektedir
Hızla yeni dokular üretilir ve üretilen doku kollojen bakımından zengin bir doku olur.
Fraksiyonel lazerlerle üretilen kollojen doku çatlakların ve rahatsızlıkların azalmasını sağlar. Franksiyonel lazer ile çatlak tedavisi 3-6 seans uygulanmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Oksijen terapi faydaları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.Bakılanlar: www lazerlecatlaktedavisi info

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.