Lazerle göz tedavisi yaygınlaşıyor

Lazerle göz tedavisi yaygınlaşıyor
Uzmanlar, bu sayede Türkiye’nin merkez haline geleceğini söylüyor. Uzmanlar, ucuz ve kolay bir tedavi yöntemi olan lazer sayesinde, Türkiye’nin göz sağlığı merkezi olacağını belirtiyor.
Bilgi ve teknoloji birikimi birçok ülkeden daha ileri olan Türkiye’de; lazerle göz kusurlarının tedavisi artık çok yaygın, üstelik kısa süreli ve ucuz. Lazerle göz kusurlarının düzeltilmesi, Türkiye’de son yıllarda sıkça uygulanan bir yöntem haline geldi.
Kamu ve özel sağlık kuruluşlarına bağlı birçok merkezde, birkaç dakika içinde yapılan ameliyatlarla, yüzlerce kişi, gözlük kullanmadan iyi bir görme seviyesine ulaşıyor
Sadece miyoplar değil, belli derecelere kadar hipermetrop ve astigmatlar da bu yöntemle düzeltilebiliyor.
Yeni tedavi yöntemi Lasek
Ancak, ne kadar kısa sürede ve kolay olursa olsun, her ameliyatta olduğu gibi lazerle göz tedavisinde de bazı risk grupları bulunuyor. Bu nedenle, göz tedavisi yaptırmak isteyene ameliyattan önce bazı testler uygulanıyor. Korneası bozuk veya ince olanlar, şeker hastaları ve gözlük numarası 15 olan miyopiler, riskli hastalar arasında yer alıyor.

Türkiye’de uygulanan yeni göz tedavisi yöntemlerinden biri de Lasek. Bu yeni tedavi yöntemi sayesinde, korneadaki duyu sinirleri kesilmeden, göz bozuklukları tedavi ediliyor. Bu yeni yöntemle hastalar, daha sonra göz kuruması veya geç dönemde ortaya çıkan kornea erimesi gibi sorunlarla karşılaşmıyor.
Bir önceki Ultraviyole ışınları göze kışın da zarar veriyor başlıklı konumuzda alerjik göz hastalıkları, görme kusurları ve Göz Sağlığı hakkında bilgiler sunulmuştu.

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.