Lazerle sedef tedavisi

Lazerle sedef tedavisi

Bir çeşit deri hastalığı olan sedef, her yaşta ortaya çıkma riski bulunan, bazen alevlenme bazen de gerileme seyreden süreğen bir rahatsızlıktır. Bu tedavilerden bir tanesi de lazer yöntemidir. Ancak bu lazerlerin fiyatı oldukça pahalı olduğu için ülkemizde pek fazla uygulanmıyor.

Eximer lazer pahalı ve etkili bir tedavi yöntemi olsa da, süreğen sedef hastalığının tekrarlama riski yine de bulunmaktadır.
Sedef hastalığı için geliştirilen eximer lazerler, kısa sürede yaymış olduğu ışınlar ile sedefi hızlı bir şekilde geriletmektedir. Sedef hastalığının gerileme döneminde bir tedavi uygulanmasına gerek yoktur ancak alevlenme döneminde hastanın şikayetleri daha da arttığı için şikayetlere yönelik tedaviler uygulanmalıdır
Nadiren, kronik sedef hastalığı Eximer lazer tedavisine rağmen bir süre sonra yeninden ortaya çıkabilmektedir.

Flaş lambalı pulse boya lazerleri de sedef hastalığının lazerli tedavi yöntemleri arasındadır. Bu lazer uygulaması da Eximer gibi başarılıdır, ancak bu tedavi yönteminde de sedef hastalığı lezyonlarının geri çıkmayacağı garantisi yoktur.
Bir önceki Sedef hastalığı tedavisi başlıklı konumuzda sedef hastalığının tedavisi ve sedef tedavisi hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: sedef hastalığına lazerle kesin çözüm, sedef lazer tedavisi, çocuktaki sedef hastalığında lazer yöntemi, lazerli sedef tedavisi, sedef hastalıgı lazerlen tedavi yontemi

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.