Limonlu çay cilt kanserini önlüyor

Limonlu çay cilt kanserini önlüyor

Amerikalı bilim adamları, cilt kanserine yakalanmış bin 400 kişiyle 700 sağlıklı deneğin beslenme ve yaşam şekillerini karşılaştırdı. Yapılan açıklamalara göre, çayın limonlu olarak tüketilmesi halinde ise bu risk daha da düşüyor. Çaya limon katmanın ise bu içeceğin kanserden koruyucu özelliğini daha da artırdığı tespit edildi.
Bilim adamlarınca yapılan araştırmalar, her gün iki bardak çay içmenin cilt kanseri riskini yüzde 65 oranında azalttığını ortaya çıkardı. Araştırma ile günde iki fincan yeşil veya siyah çay içen deneklerin cilt kanserine yakalanma riskinin yüzde 65′e kadar azalabildiği belirlendi

Araştırmanın sonuçlarını “European Journal of Cancer Prevention” (Avrupa Kanser Önleme Dergisi) adlı tıp dergisinde yayımlayan Dartmouh Tıp Fakültesi araştırmacıları, çayın içinde bulunan “polifenol” maddesinin antioksidan özelliği sayesinde kanserden korunmaya yardımcı olduğunu belirtti.

Ancak kanser uzmanları, yalnızca çay içerek cilt kanserinden korunmanın mümkün olmadığı uyarısında bulundu. Uzmanlar, bu hastalığı önlemenin en iyi yolunun cildi güneşten korumak olduğunu söyledi.
Bir önceki Testis kanserini görmezden gelmeyin başlıklı konumuzda Kanser ve testis kanseri hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: çaya limon katmanin faydasi, hamilelerin limon tüketmesi, hamilelikte limonlu çay içmek, limonlu çay içmenin faydaları, limonlu siyah çayın faydaları

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.