Makattan kan gelmesi tedavisi

Makattan kan gelmesi tedavisi
Dışkılama sırasında kanama olmasının akla gelen ilk sebebi makat damarlarında husule gelen büyümeden kaynaklı hemoroid yanı basur sorunudur. Peki makattan kan gelmesi nasıl tedavi edilir?

 
Makattan kan gelmesinin yanı sıra basurdan kaynaklı sıkıntılarda yaşanmakta ve basurun tedavi edilmesi ile hem kan gelmesi hem de ağrı gibi şikayetlerin ortadan kaldırılması sağlanır.
Makattan kan gelmesi hakkında küçük bir araştırma yaparak tıp dalında rektal kanama denilen bu hastalığın nasıl tedavi edildiğini uzmanların açıklamalarından edindiğimiz bilgilerle sizlere aktaracağız. Şiddetli ağrı ve makat kanamalarında söz konusu hekime başvurmalı ve hekimin gerek gördüğü şekilde tedavi uygulanmalıdır.

Bu sorunun ortadan kalkmasında ameliyatın yetersiz bir tedavi olduğunu söyleyen uzmanlar yiyeceklerin daha dikkatli tüketilmesini, özenle seçilmesini ve lif oranı yüksek olanların beslenme programında yer almasını önermekteler. Şiddetli ağrılara yol açan bu sorun dışkılama sırasında zorlanmadan dolayı kan gelmesine neden olur
Ayrıca bol bol su içilmeli, meyve ve sebze ağırlıklı beslenilmelidir. Makattan kan gelmesi tedavisi için lifli yani posalı gıdaların oldukça büyük bir öneme sahip olduğunu aklınızdan çıkarmayın.

Bir önceki yazımız olan Kasık biti tedavisi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.Bakılanlar: makattan kan gelmesi, makattan kan gelmesi tedavisi, kizamikta makattan kan gelir mi, makattan kan gelmesi nasıl önlenir, bogrsaktan kan gelmesi nedendir tedavisi nasıl yapılır

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.