Makyaj yapan kadınlara yüz şekline göre Allık sürmenin püf noktaları

Makyaj yapan kadınlara yüz şekline göre Allık sürmenin  püf noktaları
Mutlaka görmüşsünüzdür,  yanaklarına allığı sürerken ayarı kaçırmış kıpkırmızı yanakları ortaya çıkarmış kişileri, güzel olduklarını sanırken aslında ortaya gülünç ve dikkat çekici bir görüntü sergiliyorlar sadece. Lakin  allık uygulaması, kolay görünse de, aslında beceri istiyor. Bu neden ile her kadın allık kullanımını doğru yapamıyor. Allık sürümü yüz şekline göre olmalı, ve çok fazla abartılmadan, hafif ve hoş bir görüntü verecek şekilde uygulanmalı.
Kadınların günlük hayatında her daim yaptıkları makyajın arasında, yüze hoş bir renk ve canlılık verdiği için her zaman allık da  yerini alıyor
Bu nedenle sizlere allık kullanımının püf noktalarını veriyoruz bu yazımızda…

 
Yanaklarına allık uygulayarak sevimli, vamp ya da doğal bir görüntü yakalamak senin elinde! Taktikleri ve önerileri kaçırma, yanaklarınla tüm dikkatleri topla! Nasıl seçmeli, nasıl sürmeli?
•    Öncelikle kullandığın allığın ten rengine uygun olmasına özen göstermelisin. Açık tenli ve sarışınsan şeftali tonlarını; buğday tenli ve kumralsan pembeyi; esmersen toprak renklerini tercih edebilirsin.
•    Allık fırçasını yüzüne aşağıdan yukarıya doğru hafif hareketlerle uygulamalısın.
•    “Allık sürdüğüm belli olmasın, yanaklarıma doğal bir pembelik gelsin” diyorsan, fırçayı yüzüne fazla bastırmamalı, küçük darbelerle allığını uygulamalısın.
•    Makyaj yaparken elmacık kemiklerini öne çıkarmak istiyorsan, yanak çukurlarından şakaklarına doğru allığını uygulamalısın. •    Allığınla rujunun aynı tonlarda olmasına her zaman özen göstermelisin.

•    Yüz hatlarının daha ince ve uzun görünmesini istiyorsan, allık fırçası ile ‘c’ harfi çiziyormuş gibi allığını uygulayabilirsin.
•    Oval yüz tipine sahipsen, elmacık kemiklerinden şakaklarına doğru allığını uygulaman yüz tipin için en doğru seçim olacaktır.
•    Yüzün genişse, allığını elmacık kemiklerinden şakaklarına doğru “v” şeklinde uygulamalısın.
•    Yüzün köşeli ise, elmacık kemiklerinin üzerine yuvarlak hareketlerle allığını uygulamalısın.
•    Yüzün yuvarlaksa, allığını elmacık kemiklerinin altından şakaklarına doğru sürmeli ve şakaklarının üzerine de uygulamalısın.
•    Birkaç renk allık kullanıyorsan, renklerin birbirine karışmaması için birkaç allık fırçası kullanmalı veya fırçanı sık sık yıkamalısın.
Bir önceki Mevsim’sel Saç Dökülme Sebepleri Ve Nedenleri başlıklı konumuzda saç dökülmesi, saç dökülmesini önleme yolları ve saç dökülmesini önlemek hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: makyaj fırcası puf noktası, allık sürmenin püf noktaları, allik surumu, yüz tipine göre allık sürme, ince yüzlüler için allık sürümü

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.