Manipülasyon tedavisi nedir?

Manipülasyon tedavisi nedir?
Oysaki bel ve boyun fıtığı ameliyat olmadan manipülasyon tedavisi ile yok edilebilir. Günümüzde bu sorunun tedavisi için hekime başvuranların %90’ı ameliyat edilmektedir.
Çağımızın sık yaşanan sağlık problemlerinin başında gelen bel ve boyun fıtığı mütenevvi nedenlere bağlı olarak ortaya çıkarak kaliteli yaşamımıza gölge düşürmekte ve ağrı, kuvvet kaybı, eğilememe gibi şikayetleri ile de bizi günlük hayatta zorlayan bir hastalıktır.

Manipülasyon tedavisi ne demek?
Manipülasyon, el ve boyun bölgesindeki belirli bölgelere çeşitli bastırma- germe ve döndürme hareketleri yapılarak, ilaç ve cerrahi hiçbir müdahaleye gerek kalmadan %98 olumlu sonuç alınan bir tedavi uygulamasıdır.

Tıbbi bir tedavi yöntemi olan manipülasyon ile fıtık tedavisi uygulaması dünyada çok yaygın bir işlemdir. Manipülasyon tedavisinin sonunda egzersiz uygulamasına geçirilir
Boyun ve bel fıtığı için uygulanan manipülasyon tedavisi sonundaki egzersizler boyun ve sırt kısmındaki kasları güçlendirmekte ve fıtığın tekrar oluşmasını önlemektedir. Bakılanlar: manipulatif hareketler ne demek, Boyun ağrısi manipülasyon, cerrahi manipülasyon nedir, maniplasyon tedavisinin zararları, manipülasyon

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.