Meme (göğüs) ucu neden kaşınır?

Meme (göğüs) ucu neden kaşınır?
Göğüs ucu kaşıntıları aslında sadece kadınların sorunudur. Meme ucu kaşıntılarının nedenleri nedir diye merak ediyorsanız, merakınızı giderecek en açıklayıcı bilgileri sizlerle paylaşmaktayız. Nadir olsa da göğüs ucu kaşıntıları erkeklerde de ortaya çıkmaktadır.

 
Vücutta meydana çıkan kaşıntıların mütenevvi sebepleri bulunduğu gibi, göğüs ucu kaşıntılarının da oldukça fazla sebepleri vardır.
Göğüs (meme) ucu sorunlarından birisi olan kaşıntılar daha çok sosyal ortamlarda ya da odaklandığınız bir iş esnasında ortaya çıktığı zaman, utandığınızda dolayı kaşıyamadığınız için bir hayli rahatsız edici olurlar
Peki göğüs uçlarının kadınlar nedenleri nelerdir?

Öncelikle duş esnasında kullandığınız sabundan şüphelenmelisiniz. Kimyasal ürün olan sabun veya duş jelleri ciltte alerjik reaksiyon oluşturabilir. Bunun yanı sıra çamaşırları yıkarken kullandığınız deterjanda göğüs uçlarının kaşınmasına yol açar. İyi durulanmamış üzerinde halen deterjan bulunan çamaşırların kurumasından sonra giyilmesi, giysinin üzerinde bulunan deterjana vücudun tepki göstermesi sonucu kaşınmalar ortaya çıkabilir.
Göğüs ucu kaşınmalarının bir başka nedeni de, pamuklu olmayan iç çamaşırlarının kullanılmasıdır. Naylon ve benzer iç çamaşırlarının kullanılması kaşıntıya sebep olan en büyük faktörlerdendir. Bazı gıdalara alerjiniz varsa bunları tükettiğiniz zamanda göğüs uçlarınızda kaşıntı hissedebilirsiniz. Ayrıca kullanılan bir takım ilaçlar, böbrek ve karaciğer rahatsızlıkları, stres, mantar enfeksiyonları, lösemi, ishal veya kabızlık, deri hastalıkları (egzama, kurdeşen vs. ) diyabet gibi ciddi sağlık sorunları da göğüs uçlarında kaşıntıya yol açar.
Bir önceki Seyahate çıkacak anne adayları dikkatli olmalı başlıklı konumuzda anne adayları, Derin Ven Trombozu ve emboli hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: göğüs ucu neden kasinir, göğüs neden kaşınır, meme ucu neden kaşınır, göğüs uçları neden kaşınır, göğüs ucu kaşıntısı

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.