Meniere hastalığı belirtileri

Meniere hastalığı belirtileri
Labirent diye tabir edilen iç kulak bölümünde sıvının fazlalaşmasından ötürü basınç oluşur. Meniere hastalığının ilk belirtileri iç kulak bölümünde sıvı artışıdır. Meniere hastalığı belirtileri ilk kez Fransız hekim Prosper Meniere tarafından açıklandığından ötürü hastalığa meniere denilmiştir.
İç kulak sıvısının haddinden fazla artmasına veya azalmasına bağlı olarak ortaya çıktığı söylenen meniere hastalığı, kulakta işitme sorunlarına ve denge kayıplarına sebebiyet vermektedir. Meniere hastalığının ilk belirtileri öncelikle tek kulakta görülür ve çoğu kez zamanla diğer kulakta da mütenevvi belirtiler hissedilmeye başlanır.

Meniere hastalığı belirtileri ekseri tek kulakta hissedilmekte ve %25 ila %50 olasılıkla belirtiler yavaş yavaş diğer kulakta da hissedilmeye başlanır
Bu basınç kulak zararını ya bozar ya da yırtılmasına neden olur. Bu sebeple de denge ve işitme sorunları yaşanır.
Kesin olarak sebebi bilinmeyen meniere hastalığının belirtileri ise; gelip giden işitme kayıpları, kulak çınlamaları, kulakta basınç hissi, bulantı, kusma, işitme duyularında bozukluk ve baş dönmesidir. Bu tür belirtileri hissettiğiniz zaman kulak burun boğaz hekimine başvurun.

Bir önceki Hafızayı güçlendirmek için bitkisel kür başlıklı konumuzda hafızayı güçlendiren bitkiler, hafızayı güçlendirmek ve hafızayı güçlendirmek için hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: meniere hastalığı nasıl anlaşılır, meniere hastalığı belirtileri

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.