Meniere hastalığı tedavisi

Meniere hastalığı tedavisi

Dönem dönem ataklarla ortaya çıkan meniere hastalığı, kulakta işitme ve denge problemlerine yol açan, iç kulak sıvısının aşırı azalması ve çoğalmasına bağlı olarak ortaya çıkan bir kulak sağlığı problemidir. Meniere hastalığının belirtilerini hisseden hastalar, gecikmeden hekime başvurmalıdırlar. Kulak çınlaması, gidip gelen işitme kayıpları, kulakta basınç hissi, baş ağrısı, bulantı, kusma gibi belirtileri bulunan meniere hastalığının tedavisi nasıldır, sizler için araştırdık.

Meniere hastalığının belirtileri dönem dönem ortaya çıkmakta ve bazen birkaç saat bazen de günler sürmektedir. Hastalar kulak çınlaması, baş dönmesi, kulakta basınç hissi duyma gibi şikayetleri bazen şiddetli bazen de hafif olarak atlatmaktadırlar.
Meniere hastalığının tedavisi var mı?

Tek kulakta ya da iki kulakta birden hissedilen meniere hastalığının tedavisi var
Meniere hastalığın belirtisi olan bulantı, kusma ve baş dönmesi gibi sorunları yok etmek için ilaç tedavisi uygulanır. Aynı zamanda idrar söktürücü ilaçlar ile de vücuttaki sıvı miktarı azaltılmaya çalışılır. Kriz durumlarını önlemek içinde ilaç tedavisi uygun görülmektedir. Eğer ki ilaç tedavisi ile krizlerin şiddeti önlenemez ise, o zamanda tek çare ameliyattır. Ameliyatla iç kulak ve zarlarındaki basınç ortadan kaldırılır ve bazen de dengeyi kontrol eden sinirler kesilir.
Bir önceki Meniere hastalığı belirtileri başlıklı konumuzda Meniere hastalığı hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: menıere tedavisi, menier hastaları ne zararlı, meniere belirtileri, meniere belirtileri ve teşhisi, meniere hastalığı için şifalı bitkiler

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.