Mesane kanseri tedavisi

Mesane kanseri tedavisi

Mesane kanseri tedavisi için son yıllarda başarılı bir şekilde uygulanan radikal cerrahi yöntemi sayesinde hastaların kanserden kurtulma şansları her geçen gün biraz daha artıyor. Yapmış olduğu yazılı açıklamada şunları ifade etti:
“Mesane kanseri, kanserin en tehlikeli türlerinden biri. Talat Yurdakul, mesane kanseri ve tedavisi hakkında yazılı bir açıklama yaptı. Radikal cerrahi yöntemi yani radikal sistektomi yüksek evrelerde olan vakalara uygulanarak tüm mesane çıkartılmakta ve operasyondan başarı elde edilmektedir.

Medical Park Bahçelievler Hastanesi Üroloji Uzmanı Prof. Dr
Ancak mesane kanserinde umutlar henüz birkaç yıldır uygulanmaya başlanan ‘radikal cerrahi yöntemi’, yani ‘radikal sistektomi’ ile artıyor. Sistektomi, mesanenin ameliyat ile çıkarılmasıdır. Radikal bir yöntemdir. Cerrahi olarak tüm mesanenin çıkarıldığı ‘radikal sistektomi’, yüksek evreli kanseri olan hastalara umut oluyor. Mesane çıkarıldıktan sonra ince ya da kalın bağırsaktan mesane oluşturulabilir. Biz buna ‘ortotopik yeni mesane’ demekteyiz. Hastalar bu ameliyat ile torba takmaksızın, normal yoldan idrar fonksiyonlarını yerine getirebilmektedir. 5-6 saat süren bir ameliyattır. Radikal sistektomi yapılan kadınlar rahim alındığından, erkekler de prostat ve er bezi (seminal veziküller) alındığından meni idrar yoluna boşaltılamadığı için çocuk sahibi olamazlar.”

Bir önceki Yemek borusu kanserinin tedavisi başlıklı konumuzda yemek borusu kanseri nasıl tedavi edilir ve yemek borusu kanseri ve tedavisi hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: mesane kanserinden kurtulma sansi varmi, mesane kanserinden kurtulma sansi?, mesane kanseri kurtulma şansı, MESANE KANSERİNDEN KURTULMA OLASILIĞI, yıllardır mesane kanseri olan var mı

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.