Mide fıtığı belirtileri

Mide fıtığı belirtileri
Ancak fıtık çeşitli mide hastalıklarının görülmesinde etkili oluyorsa muhakkak kontrol altında tutulmalı gerekirse cerrahi işlemlere başvurulmalıdır. Mide fıtığı çoğu kez bir rahatsızlığa sebep olmasa da reflü gibi mide hastalıklarına yol açtığı zaman tehlikeli olabilmektedir.

Mide fıtığı hayati bir tehlike arz etmese de yaşam kalitesini olumsuz yönde etkilemektedir.
Mide fıtığı belirtilerinden bahsedecek olursak göğüs kemiği altında yanma hissi, ağza acı su gelmesi, beslenme esnasında tüketilen gıdaların parçalar halinde ağza gelmesi, boğazda ağrı hissi, geceleri uykudan uyandıran öksürmeler, boğulma hissi, sesin kısılması gibi şikayetlerdir.
Karın içi basıncının artması gibi çeşitli sorunlar mide kaslarının gevşemesine ve böylece mide üst kısmının göğüs boşluğuna doğru kaçmasına sebebiyet verdiğinden dolayı mide fıtığı meydana gelmektedir. Aksi durumda hayati tehlike söz konusu olabilir
Bu şikayetler mide fıtığının belirtileri arasında en çok rastlananlardır. Bu tür şikayetler yaşıyorsanız mide fıtığı tedavisine başlamalısınız.

Bir önceki yazımız olan Septik şok nedir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.Bakılanlar: mide ft belirtileri, mide fıtığı belirtileri, mide fitiginin belirtileri, mide fıtığı belirtileri nelerdir, mide fıtığı diyet listesi

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.