Mide gazı nasıl giderilir?

Mide gazı nasıl giderilir?

Karında husule gelen şişkinliğin asıl sebebi olan mide gazı, biraz ağrılı geçen bir süreçtir. Stres, endişe, mide ve bağırsakta yaşanan bir takım tıbbi sorunlar, ağır ve yağlı besinlerin tüketilmesi gibi sebeplerden meydana gelen mide gazına çözüm önerileri sizlerle…

Hızlı yemek yendiğinde, stresli olunduğunda, sakız çiğnendiğinde ve pipetle bir şeyler içildiğinde mide gazı ortaya çıktığı için öncelikle bu faktörlere dikkat edilmelidir. Bu süreç içinde sorunu yaşayan kişinin gaz çıkarması ile problem yok edilir, ancak gaz çıkarmada zorlananlar için rahatlık söz konusu değildir. Bunlara ilaveten dikkat edilecek bir diğer hususlar ise şunlardır:
Lif bakımından zengin olan sebzeler, meyveler, tahıllar ve baklagiller hemen hemen her gün tüketilmelidir. Bu besinlerin düzenli tüketimi mide gazı sorununu hem azaltır hem de husule gelmesini önler.

Gazlı içeceklerden de uzak durulmalıdır
Çünkü gazlı içecekler mide gazını en çok tetikleyen sebeplerdendir. Mide gazı sıkıntısı yaşamak istemiyorsanız bu öneriye muhakkak uymalısınız.
Yapay tatlandırıcılardan uzak durmalı, beslenme programını 3 ana, 3 ara öğün olarak düzene sokmalı, lokma ve porsiyonlar küçük olmalı, sigaradan uzak durmalı, bira içmemeli, soğan, karnabahar, brüksel lahanası, kuşkonmaz, brokoli armut, sakız, sütten bir süre durmalısınız. Bu önerileri dikkate aldığınızda midenizin rahatladığını hissedeceksiniz.

Bir önceki yazımız olan Cilt lekeleri için elma sirkesi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.Bakılanlar: mide gazı nasıl giderilir, mide gazı nasıl çıkarılır, mide gazı nasıl giderilir uzmantv, karın ve mide gazı nasıl giderilir, mide gazı için ne yapılır

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.