Mideye faydalı gıdalar nelerdir?

Mideye faydalı gıdalar nelerdir?
Midemize ne kadar iyi bakarsak, sağlıklı ve kaliteli bir yaşam sürmenin keyfini doyasıya çıkartırız.
Mideye dost olarak bilinen bir takım besinlerin düzenli tüketimi sayesinde mide problemlerini ciddi manada azaltabilir ya da mide ile ilgili sağlık sorunlarına yakalanma riskinizi azaltabilirsiniz. Karnabahar, hem mideye hem de birçok sağlık problemine karşı oldukça faydalıdır. Beslenme uzmanlarının açıklamış olduğu mideye faydalı yiyeceklerin neler olduğunu buyurun hep birlikte öğrenelim ve tüketimine ağırlık verelim.
Mideye faydalı besinler nelerdir?
Mideye yararlı gıdaların başında karnabahar gelmektedir
Çeşitli hastalıklardan korunmak için haşlanmış karnabahar yiyin. Üstelik ihtiva ettiği gefarnato maddesi ülser ilaçlarında hammadde olarak da kullanılmaktadır.
Karnıbahar gibi lahana da mideye yararlı yiyecekler arasında yer alır. Ancak lahanayı pişirmeden çiğ olarak yemeniz önerilir. Salatalara doğrayarak lahanayı çiğ çiğ yemelisiniz. Ya da lahananın suyunu sıkıp elma suyuyla beraber karıştırıp içebilirsiniz.

Mide yanmasının doğal tedavisi olarak görülen patateste mideye yararlı gıdalar arasında yerini alan bir yiyecektir. Lahanada olduğu gibi patateste de çiğ tüketim son derece önemlidir. Patatesin kabuklarını soyup katı meyve sıkacağından geçirin ve havuç ya da kereviz suyu ile birlikte karıştırıp için.
Mideye yararlı diğer besinler ise elma sirkesi, maden suyu, ıspanak, zeytinyağı, baklagil, muz, meyan kökü ve kızarmış ekmektir. Bu besinleri düzenli bir şekilde tüketerek midenize çok iyi bakabilirsiniz. Sağlıklı güzel günler dileriz…

Bir önceki yazımız olan Yemek borusu tıkanması tedavisi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.Bakılanlar: mideye iyi gelen yiyecekler, mideye dost gıdalar, mideye dost yiyecekler

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.