Mikrodermabrazyon yöntemi nedir?

Mikrodermabrazyon yöntemi nedir?

Ergenlik çağında başlayan, zamanla biraz daha azalsa da yinede bir türlü geçmeyen bir sorun olan sivilce ve akneler, hem kadınların hem de erkeklerin en çok rahatsız olduğu estetik sorunların başında gelmektedir. Estetik konusunda uzmanlaşmış olan kişiler Mikrodermabrazyon yöntemini geliştirerek mikro kristallerle bu soruna kökten çözüm buldular. Peki nedir Mikrodermabrazyon yöntemi ve Mikrodermabrazyon yönteminin faydaları nelerdir?

Mikrodermabrazyon nedir?

 
Sivilce ve akne izleri başta olmak üzere yara izleri ve ince kırışıklıklar alüminyum oksit mikrokristalleri püskürten yüksek basınçlı cihazlarla cilt yüzeyine hiçbir şekilde zarar vermeden cildin soyulması ve lekelerin ortadan kaldırılması için yapılan bir işlemdir. Cilt soyma işlemi olan Mikrodermabrazyon, cildi sorunsuz bir şekilde soymakta ve buna rağmen ciltte hasara yol açmamaktadır. Hiç kimse sivilce ve akneleri aynı zamanda bıraktıkları izleri ömür boyu cildinde taşımanın mutsuzluğunu yaşamak zorunda değildir
Bu işlemin uygulanması için öncelikle el üzerinde bir deneme yapılmakta daha sonrada ağrısız olarak cilde işlem uygulanmaktadır.
 

Mikrodermabrazyon faydaları

 
Soyucu lazer tedavilerine nazaran çok daha iyi bir uygulama olan Mikrodermabrazyon¸ hem ekonomik hem de yüzde yüz başarılı. Mikrodermabrazyon uygulamasında cilt oldukça nazik bir şekilde soyulmaktadır. Bu işlem sırasında gözenekleri tıkayan ölü derilerle ciltten uzaklaşmış olmaktadır.
Lekelerin ve kırışıklıkların durumuna göre 3-4 seans uygulanmaktadır. Her seansta bir öncekinden daha başarılı sonuçlar elde edilir. Bu işlem kesinlikle uzmanlar tarafından uygulanmalıdır. Evde uygulanmak için Mikrodermabrazyon aletleri bulunmaktadır ancak size önerimiz bu işlemi uzman kişilerin eline bırakmak.
Bir önceki Botoks fiyatları başlıklı konumuzda botoks hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: mikrodermabrazyon fiyatları, mikroddrmabrasyon evde

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.