MS hastalığı durdurulabilecek

MS hastalığı durdurulabilecek

Manyetik Rezonans Görüntüleme yöntemiyle (MR) beyni tarayarak, halk arasında MS olarak da bilinen Multipl Skleroz hastalığının belirtilerini hastalık ortaya çıkmadan uzun yıllar önce tespit etmenin mümkün olabileceği belirtildi.
Okulda, 44 hastanın tamamında MS olan kişilerde görülen belirtiler olduğunu, MS’in gelişip gelişmediğini görmek için takip etmeye devam ettikleri bu hastaların yüzde 30′unda ortalama 5,4 yıl içinde MS belirtilerinin geliştiğini ifade etti.

Okulda, beyin anormallikleri olan insanlarda MS’e yakalanma riskinin ne olduğunu anlamak için daha fazla araştırma yapılması gerektiğini vurguladı.
Beyin ve omurilik hastalığı olan MS, beynin görme, konuşma gibi fonksiyonlar üzerindeki denetim yeteneğini bozuyor.

ABD’nin Kaliforniya Üniversitesi’nden Dr. Darin Okuda, San Francisco kentinde baş ağrısı, migren gibi çeşitli sağlık sorunları sebebiyle beyin taramaları yapılmış 44 hasta üzerinde çalıştıklarına dikkat çekerek, bu kişilerden üçte birinde 5 yıl içinde MS hastalığının belirtilerinin ortaya çıktığını söyledi
Dünyada 2,5 milyon kişinin MS hastalığından etkilendiği bildiriliyor.
Bir önceki Cinsel isteksizliğin çareleri başlıklı konumuzda cinsel isteksizlik, erken boşalıyorum ve erken boşalıyorum ne yapabilirim hakkında bilgiler sunulmuştu.

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.