Mucizevi ilaç Aspirinin saymakla bitmeyen 12 faydası

Mucizevi ilaç Aspirinin saymakla bitmeyen 12 faydası
Bu aspirin tozunu bir miktar nemlendiriciyle karıştırıp kaşınan bölgeye sürün. Bu losyon Aspirin’in cilde etki etmesine yardım edecek ve kaşıntıyı önleyecektir.
Tansiyonu düşürüyor:
İspanyol bilim adamlarının yaptığı bir araştırmaya göre, Aspirin’in yüksek tansiyona da iyi geldiği belirlendi.
Günlük hayatımızdan eksik etmediğimiz, ağrı kesici olarak kullandığımız ASPİRİN bir çok ağrıyı kesmede güçlü olduğu gibi, aynı zamanda kanı sulandırmada da çok faydalı bir ilaç olan aspirini, kadınların muayyen günlerinde sancıyı kestiği gibi kan akımınıda güçlendiriyor. Amerikalı uzmanlar aspirinin yararlarını saymakla bitmediğini, ve hala aspirinin yeni yararlarını bulmaya devam ettiklerini  belirtip,  şimdiye kadar aspirinin 12 faydasını bulduklarını ve hala bu araştırmaların devam edeceğini belirtiyorlar. Evet yanlış duymadınız aspirinin 12 faydası varmış, bizde bu yazımızda aspirin ve aspirinin 12 faydası nelerdir sizler ile bu bilgiyi paylaşmak istiyoruz…

İşte mucize ilaç aspirinin 12 yeni yararı…
Kaşıntıyı kesiyor:
Bir kaç Aspirin’i ezip toz haline getirin
Her gün düzenli olarak alınan 100 miligram aspirin büyük ve küçük tansiyonu belirgin oranda düşürüyor.
Dikkat uzmanlar uyarıyor: Aspirin sabah değil, gece tüketilmelidir.
Güneş yanığına karşı:
Yaz mevsiminde koruma faktörlü kremler olmadan güneşin altında kalmaktan dolayı oluşan yanıklar çok can yakar ve sonrasında derinin kabarcıklar şeklinde su toplamasına neden olur. Çaresi ise çok fazla güneş altında kaldıktan en az bir-iki saat sonra içilecek iki Aspirin hem yanma hissini hem de cildin su toplanmasını azaltacaktır.
Kalp dostu:
Günde en az 75 miligram Aspirin almak kanı inceltip damar iltihaplanmasını engelliyor böylece kalp rahatsızlıkları riskini yüzde 30 oranında azaltabiliyor.
Göğüs ağrısı hissedildiğinde bir Aspirin çiğneyerek almak, olası kalp krizini baştan önlemeye yardımcı olur ve kriz geçirilmişse bile krizin yarattığı tahribatı azaltıyor.
Nasıra iyi geliyor:
5-6 adet Aspirin
1/2 çay kaşığı su
1/2 çay kaşığılimon suyu

5-6 tane Aspirini ezip toz haline getirin yarım çay kaşığı su ve yarım çay kaşığı limon suyu ilave ederek karıştırın. Nasırlı bölgeye bu karışımı sürün ardından üzerini sıcak ve nemli bir bezle 10 dakika sarın. Aspirin’in içeriğindeki asit nasırı yumuşatacak ve süngertaşıyla biraz ovduktan sonra nasırınız düzelecektir.
Prostatı önlüyor:
Dünyaca ünlü sağlık merkezi Mayo Clinic’in uzmanlarınca 1400 erkek üzerinde 5,5 yıl boyunca yapılan bir araştırmaya göre prostat riskinin her gün Aspirin içen erkeklerde iki kat daha az olduğunu gösterdi.
Kolon kanserini önlüyor:
Aile bireylerinden birinde kolon kanseri hikayesi varsa her gün Aspirin tüketmenizde büyük fayda var. Çünkü araştırmalar gösteriyorki günde 81 miligram Aspirin tüketen erkeklerde kolon kanseri riski, tüketmeyenlere göre yarı yarıya daha az olabiliyor.
Uçukları geçiriyor:
Macar uzmanlarca yapılan bir araştırmaya göre, her gün alınacak 125 miligram Aspirin uçukların ömrünü ortalama 8 günden 5 güne düşürüyor ve oluşan uçukları yarı yarıya azaltıyor. Aspirin, uçuğa sebep olan iltihabı da azaltarak, uçuktan etkilenen bölgenin daha çabuk iyileşmesine yardım ediyor.
Alzheimer’dan koruyor:
Hollanda’daki Erasmus Tıp Merkezi’nde ki bilim adamlarının yaptığı araştırmaya göre bir kaç yıl süreyle düzenli Aspirin alanlarda Alzheimer hastalığına yakalanma riski bu ilacı düzensiz alanlara göre yaklaşık yüzde 80 oranında daha az olduğu belirtiliyor.
Kadında kısırlığa iyi geliyor:
Arjantinli uzmanlar, çocuğu olamayan bir grup kadın üzerinde testler uyguladılar. Kadınlardan bir gruba sadece kısırlık ilacı, diğer gruba ise kısırlık ilacının yanısıra 100 miligram Aspirin verildiler.
Aspirin, yumurtalıkta kan dolaşımını artırıyor böylece kısırlık ilacını Aspirinle alanların hamile kalma şansı yüzde 40 artıyor. Sadece kısırlık ilacı alanlardaysa yüzde 20 artış görüldüğü belirtildi.
Siğilleri söküp atıyor:
Bir parça bandın ortasına yuvarlak bir delik açın ve delik tam siğilin üzerine gelecek şekilde bandı siğilli alana yapıştırın. Ucu açık kalan siğilin üzerine, daha önce toz haline getirdiğiniz Aspirin’i uygulayın yanlız cildinizin diğer taraflarına değmemesine özen gösterin. Sonra da üzerini başka bir bantla kapatıp aynı işlemi üç gece üst üste tekrarlayın. Siğiliniz kaybolacaktır.
Felçten koruyor:
Felcin sebebi kanın pıhtılaşması. Aspirin’in önemli özelliklerinden biri de pıhtılaşmayı önlemesi. Düzenli olarak her gün alınacak bir Aspirin’in, felç geçirmiş erkeklerde yeni bir felç geçirme riskini yüzde 25 oranında önlediği bilnmekteydi.
Bu bilgiden yola çıkan uzmanlar, felç riski taşıyan bireylerde de aynı oranda etkili olacağı varsayılıyor. Hatta bazı araştırmalar bu oranın daha da yüksek olabileceğini gösteriyor.
Uzmanlar özellikle mide hastalarını uyarıyor:
Dikkat, Aspirin mide çeperini delebilir. Çünkü mide asit salgılayan bir organ. Aspirin veya romatizma ilaçları midenin koruyucu örtüsünü ortadan kaldırıyor. Böylece iç örtü asitle doğrudan temasa geçiyor.
 
Bir önceki Demir eksikliği nedir Demir eksikliği sebepleri Demir eksikliği tedavisi başlıklı konumuzda demir eksikliği belirtileri, demir eksikliği nasıl giderilir ve demir eksikliği nedenleri hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: aspirin kac saatte bir alinir, aspirinin faydaları, aspirinin nasira faydasi, aspirinin faydasi, aspirin faydaları neler

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.