Mükemmel bir fiziğe sahip olmanın yolları

Mükemmel bir fiziğe sahip olmanın yolları
Sizlere u yazımızda kusursuz ve mükemmel görünen bir fiziğe sahip olmanız için önemli püf noktaları sizlerin bilgisine aktarıyoruz…

 
En etkili karın egzersizi (karın bölgesi için)
İlk pozisyonda kollarınızı olabildiğince yana açın, bacaklarınızı üst üste getirerek yere uzanın. Peki böylesine kusursuz   bir fiziğe sahip olmak çok mu zor? Aslında bu sorunun cevabı kişiden kişiye değişiyor.  Kendine inanan övgüveni olan  ve gerçekten  böyle bir fiziğe sahip olmak isteyen her  bayan  için hayal olmaktan öte rahatlıkla başarabileceği bir  hedeftir.
Düzgün bir fiziğe sahip olmak her kadının  hayalidir. Herkesin dikkatini çeken, giydiği kıyafetleri üzerinde taşıyabilen   kadın kendini sosyal yaşamında da emin hissetmesine yardımcı olacaktır. Sadece buna inanmanız ve başarabileceğinizi düşünmeniz yeterli,  istediğiniz fit görünüm için sadece birazcık emek
İkinci pozisyonda ise belinizi ölçülü bir şekilde yerden kaldırmaya çalışın. Bacaklarınızın yere paralel olmasına ve kollarınızın pozisyonunu değiştirmemeye dikkat edin. Bu hareketi 10 kez tekrarlayın.
Göğüs darbesi (popo ve sırt için)
Yüzünüz yere doğru uzanın. Kollarınızı öne doğru uzatarak, bacaklarınızı yerden bir parça yükseğe kaldırın. Dengenizi sağladıktan sonra hareketin ikinci kısmına geçebilirsiniz. Bacaklarınızın arka kısmına uzanarak hareketi gerçekleştirin. Başınızı dik tutmaya özen gösterin. Tekrar öne eğilerek kollarınızı ilk pozisyona getirin ve bu şekilde egzersizi 10 kez tekrarlayın.
Dizlere ve kollara baskı yapın (karın, kalça ve iç, dış uyluk bölgesi için)
Tek bacağınızdan ve kolunuzdan destek alarak, diğer bacağınızı yere paralel konuma getirin. Parmak uçlarınızın tam karşıyı, diğer kolunuzun da yukarıyı göstermesine dikkat edin. Hareketi gerçekleştirebilmek için, kolunuzu aşağı ve yukarı hareket ettirirken bacağınızın konumu da kolunuzla birlikte değişmeli. Bu egzersizi de 10 kez tekrarlayın. Ardından bacağınızı değiştirerek, bir 10 kez daha yapın.
Daha etkili şınav hareketi(kalça, karın, göğüs, omuz ve bacak için)

İki kolunuzdan ve tek bacağınızdan destek alarak şınav pozisyonu alın. Normal şınavdan farklı olarak sunulan harekette sadece tek bacaktan destek alınarak egzersizin etkinliği artırılıyor. Aldığınız destekle öne doğru eğilin ve şınavı tamamlayın. Hareketi iki bacak için de 20′şer kez tekrarlayın.
Vücudun tüm yükü bacaklarınızda(popo, iç, dış bacak, karın ve kalça için)
Kollarınızı yana açarak sırt üstü uzanın. Tek bacağınızdan destek alırken belinizi yerden kaldırın, diğer bacağınızın parmak ucu karşıyı göstersin. Bu hareketi oluşturabilmek için bacağınızı öne ve yukarı doğru hareket ettirin. Hareketi 10 kez tekrarladıktan sonra diğer bacağınıza geçin.
Yüzme keyfi(karın, kalça, bacak, kollar ve popo için)
Tek dizinizden ve kolunuzdan destek alarak yüzünüzü yere dönün. Tek kolunuzla ileriye doğru uzanın. Daha sonra da vücudunuzla paralel hale getirin. Kolunuzun yönünü değiştirirken çapraz bacağınızın da kolunuzla aynı seviyeye gelmesine dikkat edin. Hareketi kulaç atar gibi yapmaya özen gösterin. Seri olarak yapılması gereken bu egzersizi, iki bacağınızı kullanarak beşer kezden toplam 10 kere yapın.
Çapraz egzersiz(karın bölgesi için)
Mekik çekmeye hazırlanır gibi sırt üstü uzanın. Hafifçe doğrularak, sol kolunuz sağ bacağınızı kavrasın. Bu arada diğer kolunuzun da mümkün olduğunca serbest olmasına dikkat edin. Yerle sırtınız 45 derecelik açı oluşturarak, sol kol sağ bacak ve sağ kol sol bacak olmak üzere hareketi çapraz olarak yapın. Hareketi 10 kez tekrarlayın.

Bir önceki yazımız olan Lazer epilasyon güvenli mi? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.Bakılanlar: duzgun fizige nasil sahip olunur, düzgün bir fizik için yapılması gerekenler, iyi bir fiziğe sahip olmak için, güzel fiziğe nasıl sahip olunur, güzel bir fiziğe sahip olmak için

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.