Mutluluğu yakalamanın yolları

Mutluluğu yakalamanın yolları
Bir zamanlar çocuktunuz, sonra büyüdüğünüz ve birer ergen oldunuz, ardından yetişkin bir birey, daha sonrasında iş kadını-iş adamı ve birer anne-baba.
Yaşamınıza üstlendiğiniz birçok sorumluluk var ve siz bu sorumluklarının altındayken nasıl mutlu olabilirim diye düşünüyorsanız, işte bu düşüncenizi açıklığa kavuşturacak ve sizi mutluluğa götürecek öneriler burada! Düşünün, hayatınızda o kadar çok rolünüz var ki. Oysa ki rolünüz her ne olursa olsun mutluluğu ve huzuru hak ediyorsunuz. Tüm bu farklı roller bir bedende bir araya geldi.

Mutluluğu yakalamanın ilk formülü, güne dinç başlamaktadır
Güne dinç başlamak için gecenin geç saatlerine kadar ayakta kalmamalısınız. Uykunuzu düzenli almalı ve gerektiği kadar (8-9 saat) uyumalısınız. Aşırı uyumak ya da uykudan yoksun kalmak tüm gününüzü olumsuz bir şekilde etkileyecektir. Yapmak istediklerinizi yapmakta ya geçmiş kalmış ya da uykusuzluktan bitap düşerek yapacağınız haliniz kalmamış olacaktır.
Sabahları uyandığınızda önce güzel bir duş alın, dişlerinizi fırçalayın bir bardak oda sıcaklığındaki suyunuzu için ve hemen kahvaltıya koşun.
Güne kahvaltı ederek başlayın. Kahvaltı en önemli öğünümüzdür. Bedeninizin enerji dolması ve dinçlik kazanması için kahvaltı şart hanımlar ve beyler.

Mutlu olmak için kafanızdaki tüm soru işaretlerini atmanız gerek. Stres, mutluluğun en önemli düşmanıdır, sakın unutmayın. Stresli bir yaşam tarzından kendiniz uzaklaştırın. Gerekirse tatile çıkın, sevdiklerinizle uzunca vakit geçirir. İşinizde ki sıkıntıları evinize, evinizdeki sıkıntıları da işine yansıtmayın. Herkese gerektiği kadar önem verin, hak etmeyeni başınızın üstünde taşımayın.
Mutlu olmak için yapmanız gerekenlerden bir tanesi de sağlıklı beslenmek, spor veya egzersiz yapmak. Çünkü mutluluğu engelleyen kilo problemleri ya sa sağlık sorunlarıyla başınızın ağrımaması için bu önerilere dikkat vermenizi tavsiye ederiz. Hem sağlık her şeyden önce gelir bunu hepimiz çok iyi biliyoruz. Spor ve egzersiz ile de hem fazlalıklarınızdan kurtulmuş hemde bedeninizin dinç ve dinamik olmasını sağlarsınız.
Gerektiği zaman alışverişe çıkabilir, kafa dağıtabilirsiniz. Arkadaşlarınızla, sevdiklerinizle, ailenizle vakit geçirin. Sürekli aynı tempoda ilerlemek yerine hayatınıza biraz değişiklik katmaya çalışın. sosyal aktivitelere katılın, hayatınızı renkli yaşayın. Bakılanlar: dinamik olmanın yolları, gune mutlu baslamanin yollari, mutluluk olmadaki rolümüz nedir

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.