Nöral terapi zararlı mı?

Nöral terapi zararlı mı?

Doğal bir tedavi yöntemi olarak kabul edilen nöral terapide kullanılan iğnelerin bir çeşit ilaç tedavisi olduğu düşünüldüğü için zararlı olduğuna dair bilgiler kulağımıza çalınmaktadır. Ancak nöral terapide bunların hiçbiri bulunmamaktadır. Çünkü nöral terapi ne bir ilaç ne de bir iğne tedavisi değildir.

Bir takım sağlık problemlerinden ötürü hekim tarafından yapılan iğnelerde kortizon, ağrı kesici veya dokuyu uyuşturmaya yönelik ilaçlar bulunmaktadır. Nöral terapi iğnelerindeki kısa etkili lokal anestezik maddenin otonom sinir sistemi üzerinde oluşturduğu uyarı neticesinde iğne cilde yapılır yapılmaz bu uyarı sinir ağında yayılır ve eskiden kalmış sinir hasarlarının hepsi biyoelektriksel olarak düzeltilmektedir. Ancak bu bilgiler bir söylentiden daha fazlası değildir
Nöral terapi diğer iğneli tedaviler gibi kısıtlı ya da geçici değil, biyofiziksel bir etki ile vücutta kalıcı düzenleme yapmaktadır.
Nöral terapi iğnelerdeki lokal anestezik madde ise tamamen doğal ürünlerden elde edilmektedir. Isırgan otu ve acıbademden elde edilen bu maddenin kimseye hiçbir zararı bulunmaktadır. Hatta hamileler ve emziren annelerde bu tedaviden gönül rahatlığı ile faydalanabilir.

Bir önceki yazımız olan Boyun bezelerinin büyüme nedenleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.Bakılanlar: noralterapi zararlari, normal terapi zararlımıdır, nöral terapi forum, NÖROTERAPİ HAMİLELİKTE ZARARLI MI, nöral terapi zararlı mı

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.