Ofiste kilo vermenin yolları

Ofiste kilo vermenin yolları
Hem erkekleri hem de bayanları ilgilendirecek olan ofis çalışanları için zayıflama önerileri sizlerle;

 

Ofiste kilo vermenin yolları

 
Beslenme ve diyet uzmanlarının ofis çalışanlarına ilk önerileri arasında, çay ve su gibi ihtiyaçların kişilerin kendileri tarafından karşılanmasıdır. Yapılan bir takım araştırmalar gösteriyor ki, ofis çalışanlarının bu şekilde dikkatsiz ve hareketsiz bir yaşam sürmeleri onları yavaş yavaş obezite sorununa yaklaştırmakta ve yaşam kalitelerine gölge düşürmektedir. Çay ve su içmek için başkalarından rica etmek yerine kalkıp kendiniz almış olursanız birazda olsa hareket etmiş olursunuz.
Ofis çalışanlarının sürekli sandalyelerine yapışık kalmaları, bitirilmesi gereken işlerle meşgul olup hareket etmeye zaman bulamamaları ve çoğu kez beslenme işlerini masada görmelerinden kaynaklanan kilo problemleri oluyor. Ofis içinde mümkün oldukça küçük şeyler için bile olsa sık sık kalkmalısınız
Çay almaya ya da su içmeye gitmek sizden 30 kalori eksiltecektir.

Sık sık telefon görüşmesi yapıyorsanız uzun sürecek olan konuşmalarınızı yürüyerek yapın. Telefon görüşmekleri esnasında yürümek birkaç adım atmanıza ve 25 kalori yakmanıza yardımcı olacaktır. Gün içerisinde telefonla yürüyerek konuşmayı sıklaştırdığınız zaman düzenli bir yürüyüş yapmış sayılırsınız.
Öğlenleri masanızda yeme alışkanlığından bir an evvel uzaklaşmalısınız. Bu şekilde devam eden beslenme alışkanlığı ne kadar kilo vermeye çalışsanız da kilo almanızı hızlandıracaktır. Yemek yemek için masanızdan ve işyerinizden uzaklaşmalı, ne yediğinizi, ne kadar yediğinizi bilmeli ve yediklerinize odaklanmalısınız.
Masanızın üstünde çikolata, hamur işleri, şekerleme, tatlı gibi kilo aldırıcı besinler bulundurmayın. Bunların yerine meyve yemek tercihleriniz arasında olsun. Ayrıca çay için her zaman tercihiniz yeşil çay olmalıdır. Düzenli olarak bir kupa yeşil çay içmek siyah çay içenlere göre 1 kilo eksiğiniz olması demektir.
Acıktığınız zaman açlığınızı yatıştırmak için yeşil elma, nane şekeri, vanilya ve muz gibi tatlı kokuları içinize çekebilirsiniz. Bunu yapmak belki size biraz saçma gibi gelebilir ama, bir grup kilolu insan üzerinde yapılan bu araştırma altı ayda 10 kilo verilmesini sağladı.
Bir önceki Romatizma kalp krizini etkiliyor! başlıklı konumuzda romatizma, romatizma belirtileri ve romatizma bitkisel tedavi hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: ofiste zayıflama yöntemleri

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.