Otomobiller mikrop yuvası

Otomobiller mikrop yuvası

Üç yaşından küçük iki çocuğuyla sürekli seyahat eden ve uzun saatler geçirdiği aracını bazen büro, bazen giysi dolabı olarak kullanmak zorunda kalan bir iş kadınının otomobilinden alınan örnekleri laboratuarda incelediğinde, kapı kollarında, koltuklarda ve zeminde milyonlarca bakteri bulundu. Araçta seyahat eden herkes kendi mikroplarını getiriyor ve arabaya bırakıyor.
İnsanlar araçlarındaki belli bazı bölgeleri temizleyip dezenfekte etmedikleri için mikroplar rahatlıkla çoğalabiliyor. Gerba, otomobillerin en mikroplu yerlerinin kontrol panelinin bulunduğu göğüs kısmı ile bozuk para tutucusu ve kahve ya da başka içeceklerin konduğu bölüm olduğunu, buralarda hava sirkülâsyonunun bakterilerin gelişmesi için uygun bir ortam sağladığını söyledi.

Bebek koltuğunda da binlerce bakterinin yanı sıra küf tespit ettiklerini belirten Amerikalı mikrobiyolog, haftada en az bir kez dezenfektan bir temizleyiciyle aracın göğüs kısmı, kapı kolları ve diğer yerlerin silinmesini önerdi.
İncelenen araçta deri enfeksiyonuna yol açan MRSA bakterisine bile rastladıklarını kaydeden Amerikalı Migrobiyolog Dr

Bir önceki Fazla uyku da, uyuyamama da hastalık başlıklı konumuzda beden sağlığı, fazla uyku ve hipertansiyon hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: mrsa hastalığı belirtileri

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.