Pancar suyunun faydaları nelerdir?

Pancar suyunun faydaları nelerdir?

Lifli besinlerden biri olan pancar, başta kanser hastalıkları olmak üzere birçok sağlık problemlerinin görülme riskini minimuma indirmekte ve bilhassa çağımızın en çok şikayet edilen sorunlarından birisi olan kilo problemlerinin de görülme olasılığını tokluk hissi vermesi ile azalttığı bilinmektedir. Yüksek tansiyon hastalarına şiddetli önerilen pancar suyu, tüketildikten 3-4 saat sonra etkisini göstererek kan basıncını dengede tutmaktadır.

 

Pancar suyunun faydaları

 
Pancar suyunun başta kan basıncı olmak üzere, kalp hastalıklarına, böbrek, mesane, karaciğer taşlarına ve metabolizmayı güçlendirmeye kadar sayısız faydaları bulunur. Düşük kalori miktarı ile de diyet programlarının vazgeçilmez besinlerinden olan ve sıkça tavsiye edilen pancar, ayrıca suyu ile de sağlığımıza inanılmaz yararlar sağlamaktadır. Düzenli olarak içilen pancar suyu kalp basıncını sürekli dengede tuttuğu için yüksek tansiyon problemi yaşamanızı engelleyecektir

Pancar suyu aynı zamanda içerisinde bolca vitamin ve mineral ihtiva etmektedir. Düzenli olarak her gün tüketilen pancar suyu, vücudumuzun günlük C vitamini ihtiyacının yüzde sekizini, demir ihtiyacının yüzde dördünü ve kalsiyum ihtiyacının da yüzde ikisini karşılamaya birebirdir. B6 ve A vitamini ihtiyacını da karşılayan pancar suyu, metabolizmanın güçlenmesini sağlayarak hücre gelişimini sağlamakta ve daha sağlıklı bireyler olmamıza yardımcı olmaktadır.

 
Pancar suyu nasıl hazırlanır?


Kırmız pancar bir gece öncesinden sirkeli suya konulup bekletilmeli ve sabahta kaynar suya konularak yaklaşık üç dakika kaynatılmalıdır. Ardından demlemeye bırakılmalı ve süzülerek günde üç öğün aç karnına içilmelidir. Kırmızı pancarın faydalarından yararlanmak için düzenli olarak tüketmeye özen gösterin.
Bir önceki Bilgisayar ekranına yukarıdan bakın başlıklı konumuzda alın masajı, aydınlatma ve baş ağrıları hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: Pancar Suyunun Faydaları, pancar faydalari nelerdirve, pancarsuyu ve kulak iltihabi, kocabaş (pancar) suyunun faydaları, kocabasi pancari suyu

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.