Parfüm kullanırken dikkat etmeniz gereken önemli bilgiler

Parfüm kullanırken dikkat etmeniz gereken önemli bilgiler

Parfümü teninize sıktığınız anda etrafınızda bir koku haresi oluşur. Kim olursanız olun, titizlikle seçilmiş bir parfüm sizi tanımlamakta asla yanılmayacaktır. Ve de kendinize has parfümünüz  ile insanlar da etkili bir kalıcılık  hissi yaratın…

Vücut
Parfümler kokularını yaymak için sıcaklık, hareket gibi faktörlere ihtiyaç duyarlar. Hafızalara kişiliğinizle olduğu kadar kokunuzla da yerleşmeye baslarsınız. İlk aromasından şişesine dek adeta bir sanat eseri gibi hazırlanan parfümler ile, gelin yasam tarzınızı teninize yansıtın
Bu nedenle parfüm sürmek açısından vücudun bazı bölgeleri ayrıcalıklıdır: Sıcak ve nemli noktalar. Koltuk altları, göğüs araları, ense, kulak arkaları ve göbek Kanın fazla pompalandığı noktalar. Bilek içleri, sakaklar ve boyun. Hareketli noktalar. Dirsekler ve diz içleri.
Saç
Saçınızı parfümlemek istiyorsanız, öncelikle temiz olmalarına dikkat edin. Kokuların birbirine karışmaması için şampuanınızı kokusuz olanlar arasından seçin. Saçlarınız kısa ise saç diplerinize, uzun ise uçlarına sıkmanız yeterli olacaktır.
Küçük bir hoşluk:
Saçınızı fırçalamadan önce fırçanıza biraz parfüm sikin.
Giysiler

Parfümler pamuklu, yünlü gibi doğal lifle dokunmuş kumaşlarda çok kalıcıdır ve rahat yayılır. Sentetik liflerde yayılımı ve kalıcılığı azdır. Parfümün en kalıcı olduğu dokular ise kürkler ve muslin kumaştan yapılmış eşarplardır.
Giysiler parfümlenebilir ama gelişi güzel değil:
Parfümünüzü ceket ve mantoların astarlarına, etek ve elbiselerin etek baskılarına sıkın.
Asla giysilerinizi farklı parfümler sıkmayın. Üst üste sıkılan parfümlerin molekülleri iyi bir karışım oluşturmaz ve kötü bir etki uyandırır.
İpekli giysilerinize parfüm sıkmayın, kalıcı lekeler bırakır.
Eğer parfümünüzü sik sik değiştiriyorsanız, sadece vücudunuzu parfümleşmekle yetinin. Koku zaten giysilerinize de sinecektir.
Mücevher ve özellikle incilerinizin yakınında parfüm kullanmayın: parfümlerdeki alkol mücevherlerin parlaklığını yok eder ve incileri sarartabilir.
Giysi dolabınızı parfümleşmeyi unutmayın.
Küçük bir hoşluk: İç çamaşırlarınızın bulunduğu dolap veya çekmeceye parfümünüzle nemlendirdiğiniz yünlü bir kumaş parçası koyun.

Bir önceki yazımız olan Lazer epilasyon ve Doğurabileceği kötü sonuçlar başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.Bakılanlar: ete sinmiş dolap kokus, parfüm kokusu çarpıntı yaparmı, üste sinen parfüm kokusu, üste sinen parfumler, vajinaya parfüm sıkılması

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.