Parkinson hastalığının ilacı bulundu

Parkinson hastalığının ilacı bulundu

Tıp dergilerinden “New England Journal of Medicine”da yayınlanan bir çalışmaya göre Rivastigmine, Parkinson hastalığına bağlı bunamada olumlu etkiler gösteriyor. Dr. Bu çalışmada Rivastigmine alanlarda unutkanlık, konsantrasyon bozukluğu, hayaller gibi hastalığa ait birçok belirtide düzelmeler gösteriyor.

Türkiye dâhil 11 Avrupa ülkesi ve Kanada’da toplam 541 hastanın katılımıyla gerçekleştirilen çalışmanın genel koordinatörü ve ana araştırmacısı olan İstanbul Tıp Fakültesi Nöroloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof.
Rivastigmine isimli ilaç 1997′den beri bir başka bunama tipi olan Alzheimer’da kullanılıyor.

“EXPRESS” olarak adlandırılan araştırma, Parkinson hastalığına bağlı bunamanın tedavisi amacıyla geliştirilen ilk büyük çaplı, kontrollü çalışma
Murat Emre; “Rivastigmine bu tip hastalarda sık görülen belirtilerde belirli düzelme gösteren ilk ilaç ve hastalarımızın yaşam kalitesini artırmak için bir ümit ışığı” diyor.
Bir önceki Cinsel isteksizliğin çareleri başlıklı konumuzda cinsel isteksizlik, erken boşalıyorum ve erken boşalıyorum ne yapabilirim hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: eisamed parkindon ilacı, parkinson hastaliginin caresi bulundumu, parkinson ilaç isimleri, parkinson tedavisi bulundu, parkinsonda son tedavi

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.