Pazartesi sendromundan kurtulmak için

Pazartesi sendromundan kurtulmak için

Pazartesi sendromundan nasıl kurtulunur?

 
Pazartesi olduğu zaman iş yerine adım atar atmaz bazen ne yapacağımız bilmez, sağa sola bakınır hangi işten başlayacağımıza karar veremeyiz. Sadece uyanmakta zorlandıklarıyla kalmaz, psikolojik olarak ta bir huzursuzluk içine girerler.
Çalışanlar hafta sonunun vermiş olduğu rahatlıkla uzun saatler boyunca uyuduklarından dolayı hafta başı yani ilk iş günü olan pazartesileri hafta sonunda dağılan uyku düzenlerinden ötürü uyanmakta bir hayli zorlanırlar. Haftanın 5 günü alışık oldukları uyku düzenini hafta sonu alt üst ettiklerinden dolayı pazartesi sendromu dediğimiz o sıkıntının içine girerler.

Pazartesi sendromundan kurtulmak için uzmanların bu konudaki önerilerine kulak vermeli, hafta sonlarını da tıpkı hafta içi gibi programlı yaşamayı alışkanlık haline getirmelisiniz. Bilhassa uyku düzeninizin bozulmamasına dikkat ederek, aşırı uyumamalı yine erken kalkmalısınız
İşe geldiğinizde ne yapacağınızı bilmek için daha önceden plan kurmalı gerekirse yapacaklarınızın listesini hazırlamalısınız.

Pazartesi sendromunu atlatmak için beslenmenize de dikkat etmeniz gerektiğini unutmayın. Güne sıkı bir başlangıç yapmak için sabah kahvaltısı kesinlikle ihmal edilmemelidir. Vücudunuza enerji katacak olan besinleri sabah kahvaltısında bol bol tüketin.
Sabah ilk uyandığınızda üzerinizdeki tüm olumsuzları bir kenara bırakıp olumlu şeylere yönelin. Aynaya bakın ve kendinize gülümseyin. Gerekirse kendi kendinize ya da çevrenizdekilere iltifat ederek mutlu olmaya çalışın. Güzel güzel giyinin, makyajınızı yapın, tıraşınızı olun, parfümünüzü sıkının ve pazartesi sendromundan kurtulun. Bakılanlar: pazartesi s3ndorumdan nasil kurtjlunur, pazartesi sendromundan kurtulmak için

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.