Polip hastaları nasıl beslenmeli?

Polip hastaları nasıl beslenmeli?
Yapılan ilmi araştırmalar sonucunda uzmanların elde etmiş oldukları bu bilgilerin yanı sıra polip riskini önlemede kuru meyve tüketiminin de önemi bulunur. Polip teşhisi konulan hastalarda kolonoskopi ile polipler alınır. Bu hastaların artık beslenmelerine daha çok dikkat etmeleri gerekir.

Altmışlı yaşlarda sık sık görülen polip riski, hastada en az üç defa tüketilen baklagiller ve haftada en az bir defa tüketilen kahverengi pirinç ile önlenebilir.
Kalın bağırsağın içinde yer alan polipler iyi huylu dokulardır ancak büyüme gösterdikleri vakit tehlikeli olmakta ve kalın bağırsak kanseri riski taşımaktadır. Ancak poliplerin alınması kanser riskinin tamamen geçtiğini göstermez

Polip hastaları her gün yeşil sebze tüketmeli, Omega 3 bakımından zengin beslenmeli ve selenyum içeren gıdalara ağırlık vermelidir. Bağırsak poliplerine karşı beslenmenize son derece dikkat etmenizde yarar var. Ayrıca uzmanlar 50 yaşından sonra herkesin dışkıda gizli kan araması ve endoskopik yöntemlerle sağlıklarını takip ettirmelerini önermekteler.

Bir önceki Reflü ve mide yanmasına bitkisel çözüm başlıklı konumuzda mide yanmasına bitkisel çözüm ve reflü bitkisel tedavi hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: mide polipleri tedavisi, Polyp Iyi Gelen yiyecekler, bagirsak polipine ne iyi gelir, bağırsak polipleri alındıktan sonra ne yemek gerekir, bağırsak poliplerine ne iyi gelir

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.