Pozitif düşünmek tansiyonu düşürüyor

Pozitif düşünmek tansiyonu düşürüyor
İşiniz, banka hesabınız ve moraliniz fazlasıyla kötü olsa bile… Başkalarına yardım etmek sadece bir yöntem… Ayrıca bunları da deneyebilirsiniz:
‘Teşekkür ederim’ deyin: Haftada bir kez hayatınıza küçük ya da büyük bir etkisi olan bir kişiyi düşünün. Bardağın yarısını dolu gören bir bakış açısıyla doğmadıysanız bile, kendiniz için bir tane yaratabilirsiniz. Peki neden? Çünkü iyi duygular, stresin etkilerini azaltmaya ve yüksek tansiyon ile diğer birçok kötülüğü önlemeye yardımcı olabilir.
Araştırmalar, kendini mutlu ve umutlu hisseden, kendine değer veren ve hayattan zevk alan orta yaştaki insanların (bu arada tüm bu duygular başkalarına yardım etmekten kaynaklanıyor olabilir) kötümser insanlara göre daha düşük tansiyona sahip olduğunu gösteriyor.
Kendini mutlu ve umutlu hisseden, başkalarına yardım eden orta yaştaki insanların; kötümser olanlara göre daha düşük tansiyona sahip olduğu bildirildi
Ve ona bir teşekkür notu yazın. Bu insanın kendini hayata bağlı ve sağlıklı hissetmesini sağlar. Bir araştırma; günde 15 dakika şükran duygusu hissetmenin, vücuttaki stres hormonlarını düşürdüğünü gösteriyor.

Ritüel yaratın: İbadetin ya da müziğin, ruhu bu kadar yükseltmesinin sebeplerinden biri de haftalık ritüellerin aidiyet hissi uyandırmasıdır. İlginç bir şekilde kendimizi ne kadar çok ilintili hissedersek cömertliğimiz ve şefkatimiz de o kadar artar. Ritüellerin etkili olması için dini olması şart değildir. Doğa yürüyüşleri, mahalledeki komşu grupları ya da aile yemekleri de modunuzu yükseltir. Prof. Dr. Mehmet Öz

Bir önceki Sünnet cinsel hastalıkları azaltıyor başlıklı konumuzda AIDS hastalığı, cinsel hastalıklar ve enfeksiyon riski hakkında bilgiler sunulmuştu.

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.