Prostat kanserine karşı yeni ilaç

Prostat kanserine karşı yeni ilaç
Sawyers, 30 prostat kanseri hastası üzerinde yapılan testlerde, 13 hastanın tedaviye olumlu yanıt verdiğini ve bu hastaların kanındaki kanserle ilgili kimyasalların düzeyinin yüzde 50 oranında azaldığını bildirdi. Charles L.
Dr.
Amerikalı araştırmacılar geliştirdikleri yeni bir ilaç prostat kanseri tedavisinde başarı sağladı. New York’taki Memorial Sloan-Kettering Kanser Merkezi uzmanları geliştirdikleri yeni bir ilacın, prostat kanserini tedavi etmede umut verici bir başarı düzeyi yakaladığını açıkladı

İlaç, henüz birinci ve ikinci aşamalardaki testlerden geçiriliyor; ilacın yan etkileri ile tedaviye yönelik etkinlik belirtileri ölçülüyor. Üçüncü aşamada, etkinlik sınırları tam olarak belirlenecek ve ilaç tedavi sürecine girebilecek.

Mevcut kanser ilaçları, erkeklik hormonunca beslenen tümörlere karşı çok etkili olamıyor. Yeni ilaç erkeklik hormonuyla bağ kurarak, vücudun bağışıklık sisteminin kanserli hücrelere karşı etkili mücadele etmesine izin veriyor.
Bir önceki Kanser virüsü evlilik dışı ilişkiyle yayılıyor başlıklı konumuzda cinsel yolla bulaşan hastalıklar, rahim ağzı kanseri ve smear testi hakkında bilgiler sunulmuştu.

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.