Rahat uyumak için ne yapılmalı?

Rahat uyumak için ne yapılmalı?
Yatak ıstırahitinizin kabus değil zevk haline gelmesini sağlamak için doğru yerdesiniz. Öncelikli kuralınız üzerinizdekilerin ve yatağınızın rahat olmasıdır.

Eğer yorgun bir gün geçirdiyseniz ve her tarafınızdan ağrımasından dolayı şikayet ediyor, uykunuzu kaçıran sebebin bu olduğunu düşünüyorsanız masaj yaptırarak hem fiziksel hem de zihnen rahatlayın.
Geceleri uyumaktan rahatsız oluyor ve yatak ıstiratinizin sürekli bozuk olması sizleri ciddi psikolojik sorunlar içine atıyorsa, alacağınız bazı basit tedbirler bu sorununuzu ortadan kaldırmaya yetecektir.

Rahat uyuyamamaktan yakınanlar için uzmanlar şunları öneriyor;
En sevdiğiniz yatan kıyafetlerinizi üzerinize giyin ve odanızın da ideal sıcaklıkta olmasını sağlayın. Üzerinizi örtmek için çarşaf alın ve bol bolda yanınızda yastık bulundurun

Yatak egzersizleri yapabilirsiniz. Bunun için uzman bir hekimden yardım almalısınız.
Yatakta kitap okuyabilirsiniz. Yatmadan önce kitap okumak yaşantınızdaki sorunlar kafanızı meşgul etmemenizi sağlar ve böylece uykuya daha rahat dalabilirsiniz.
Bir önceki Baş ağrısının sebepleri başlıklı konumuzda baş ağrısının nedeni, baş ağrısının nedenleri ve baş ağrısının sebepleri nelerdir hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: nasil rahat uyurum, nasil uyurum, yatarken oksurmemek ıcın ne yapmalıyız, rahat, uyumak icin neyapilmali

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.