Rahim iltihabının belirtileri nelerdir?

Rahim iltihabının belirtileri nelerdir?
Her yaştaki kadının rahim iltihabına yakalanma riski bulunur ve vajinal akıntı ile birlikte gerçekleşerek kişi tarafından anlaşılması zordur. Peki nedir rahim iltihabının belirtileri?

Rahim iltihabı belirtileri

 

Ekseri enfeksiyonların sebep olduğu rahim iltihabı kadınların adet dönemlerinin hemen ardından akıntı şeklinde ortaya çıkar. Rahim ağzında enfeksiyonlardan dolayı husule gelen rahim iltihabı basit bir jinekolojik muayene ile anlaşılabileceği gibi rahim iltihabı belirtilerini bilenler tarafından da kolayca teşhisi konmaktadır.
tıp dalında servisit olan rahim iltihabı jinekolojik hastalıkların arasında kadınlarda en çok rastlanan problemlerdendir. Akıntının yanı sıra anormal kanamalarda görülür
Ayrıca vajinada yanma, kaşıntı, ilişki sırasında ağrı, idrar yaparken acı hissi ve bel ağrıları da rahim iltihabının belirtileri arasında sayılır. Hafif geçirilen rahim iltihabı genellikle pek bir belirti göstermez ve şikayete sebep olmaz iken, ağır vakalarda akıntı fazlalaşır ve pis bir şekilde kokar.
Bir önceki Emboli Hastalığı Ve Emboli Hastalığı Belirtileri Ve Tedavisi başlıklı konumuzda emboli hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: rahimde iltihap nasıl geçer, rahimde enfeksiyon nasıl anlaşılır, rahim iltihabı nasıl anlaşılır, rahim iltihabı belirtileri, iltihap nasıl anlaşılır

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.