Ramazan hurmasının faydaları nelerdir?

Ramazan hurmasının faydaları nelerdir?
Kuru hurmadan çok Ramazan hurması olarak anılan bu meyvenin sadece Ramazan ayında değil her zaman yenmesi gerektiğini anlayacaksınız.

Sema Hastanesi Beslenme ve Diyet Uzmanı Hayrettin Mutlu’nun ramazan hurmasının yararları hakkında yapmış olduğu açıklamayı sizlerle paylaşıyoruz.

Ramazan hurmasının sağlığa faydaları

 

Hurma düzenli olarak tüketildiği zaman mütenevvi sağlık problemlerinin önlendiğini söyleyen Hayrettin Mutlu, kuru hurmanın faydalarını şöyle açıkladı:
“Düzenli olarak tüketildiğinde kansere ve kalp damar hastalıklarına karşı koruyucu özellik taşıyan kuru hurma ayrıca;
Bir önceki Kalp krizini önlemek için Kayısı tüketin Kayısı ve Kayısı’nın faydaları başlıklı konumuzda kayısı, kayısının faydaları ve kayısının özellikleri hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: gebelikte kuru hurmanın faydaları, ramazan hurmasinin gebelige faydasi, hamilelikte kuru hurmanin faydalari, hurmanın kansere faydaları, kuru hurmanın hamilelere faydaları.
Her yıl Ramazan ayında iftar sofralarının geleneksel bir meyvesi olan kuru hurma oruç tutanların oruçlarını açarken yedikleri bir meyve olmakta ve bu meyve sağlığa bin bir şifa sağlamaktadır. Son dönemlerde Ramazan hurmasının faydaları hakkında yapılan ilmi araştırmalar gösteriyor ki kalp-damar hastalıkları, kanser gibi önemli sağlık sorunlarını önlemede Ramazan hurması büyük rol oynuyor

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.