Ramazanda dukan diyeti nasıl yapılır?

Ramazanda dukan diyeti nasıl yapılır?
Bu sırada uzman kişiler onlara yardımcı olmak adına Ramazanda dukan diyeti yapmak isteyenlere birkaç önerilerde bulundular. Ancak Ramazan’ın gelmesiyle birlikte Dukan Diyeti yapanlar hem diyetlerinden vazgeçmemek hem de oruç tutmak için ne yapacakları konusunda kararsız kaldılar.
Son zamanların adeta fenomeni olan Dukan Diyeti başta ünlüler olmak üzere kilolarıyla dertte olan kadın erkek herkesin zayıflamak, kilolarından sonsuza dek kurtulmak için başvurduğu diyet programlarından biridir.

Bilindiği üzere Dukan Diyeti kitap olarak piyasaya sunulmuş ve kişiler bu kitabı okuyarak oradaki bilgilerden faydalanıp istenmeyen kilolarından kurtulmaya çalışmış ve çoğu da bunu başarmıştır. Ancak Dukan Diyeti kitabında Ramazan aylarında ne yapılması gerektiğine dair tek bir satır bilgi bile bulunmamaktadır
İşte bu yüzden Türk hekimler üstün bilgileri ile Dukan Diyeti uygulayanlara tavsiyelerde bulundular.

Uzmanlar Ramazan aylarında dukan diyeti programını sürdürmek isteyenlere sahurda protein ağırlıklı beslenmelerini tavsiye ettiler. Uzmanların bir çoğu sahurda haşlanmış yumurta, bir bardak süt ve yulaf kepeği krepinin yenmesini önermekteler. Ancak Dukan Diyeti yapanlar peynir, haşlanmış etler kıymalı yumurta gibi protein ağırlıklı gıdaları sahurda tüketmelidirler. İftarda ise sebze ağırlıklı beslenmeli, Sarımsaklı yoğurtlu kabak yemeği, ızgara tavuk, bol su yeşil salata ve stevia ile hazırlanmış bir dilim güllaçtan oluşan bir menü Dukan Diyeti yapanlara tavsiye edilir.
Bir önceki Romatizma kalp krizini etkiliyor! başlıklı konumuzda romatizma, romatizma belirtileri ve romatizma bitkisel tedavi hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: dukan diyeti ramazanda nasıl yapılır, ramazan diyeti nasıl yapılır, ramazanda diyet yapanlar

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.