Ramazan’da neden kilo alınır?

Ramazan’da neden kilo alınır?

Ramazan ayı geldiğinde sağlıklı olan her Müslüman oruç tutmakta ve oruç tutarken de birçoğu kilo almaktadır.

Ramazan ayında kilo almamak için daha orucun başındayken tedbirinizi almalısınız. Ramazanda sağlıklı beslenmek ve kilo almamak için Oruç tutarken kilo almamak için başlıklı makalemizi okuyabilirsiniz. Bu sebeple de Ramazan’da neden kilo alırız diye bir takım sorular kafamıza takılmaktadır. Sizlere bu yazımızda ramazanda kilo alma nedenlerinden bahsedeceğiz
Çünkü Ramazan ayı girdiğinde dikkat etmeniz gerekenlere dikkat etmezseniz Ramazan sonunda kendinizi kilolu bireyler olarak görürsünüz. Ramazan’da kilo problemleri ekseri Ramazan sonunda ortaya çıkmaktadır. Peki ne yapmak, nelere dikkat etmek gerekir.

Ramazanda kilo almak istemiyorsanız birçoğunuzun bildiği gibi sağlıklı beslenmek gerekir. Ancak oruç tutarken ne yazık ki sağlıklı beslenmeye dikkat etmemekte, bilhassa iftarda olabildiğince çok yemekteyiz. Ancak uzmanlar gün içinde tek öğün yenilmesinden dolayı beslenme alışkanlığımızın düzeni bozulduğu için bir anda yemeklere yüklenilmemesini önermekteler.
İftardan sonra belirli aralıklarla az miktarda besinlerin tüketilmesini ve suyunda yine azar azar içilmesini öneren uzmanlar iftardan sahura kadar ölçülü bir şekilde beslenilmezse kilo alınabileceğini söylemekteler. Bir kerede aşırı bir şekilde yemek yemek yediğiniz zaman besinlerin sindirilmesi ve vücudunuzdan atılması zorlaşır. Besinlerin öğütülüp, gereken kısmının vücuttan atılmaması da vücudunuza yağ olarak geri döner. Buda Ramazan’da kilo almanın en büyük sebebidir.

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.