Reishi mantarı nedir?

Reishi mantarı nedir?
Toz, kapsül ve ilaç şeklinde satılan Reishi mantarı kırmızı mantar olarak ta bilinmekte ve ganoderma lucidum, ling chih , ling zhi gibi çeşitli isimleri bulunmaktadır. Asya ülkelerinde binlerce yıldır kullanılan ve oldukça da yararlı olduğu söylenen Reishi mantarı, bizim ülkemizde de kullanılmaya başlanmış ancak faydaları bilimsel çalışmalarla halen araştırılmaktadır. Koyu kırmızı bazen de kahverengine sahip olan reish mantarının faydaları hakkında zekayı açtığı, mutluluk ve ömrü uzattığı da söylenmektedir.
Mütenevvi isimleri bulunan Reishi mantarının faydaları da bir o kadar çeşitli olup sağlık sorunlarının ortadan kaldırılmasına yardımcı olan bitkisel içerikli bir üründür.
 

 

Bizim halkımızın tabiriyle kırmızı reishi mantarı bazı bilim adamları tarafından faydasız olduğu söylense de, genel olarak reishi mantarının bağışıklığı düzenlediğine, kansere karşı koruduğuna ve stresi azalttığına dair bilgiler bulunmaktadır
Ayrıca reishi mantarının yararları hakkında şu ana kadar ana kadar yapılan araştırmalar bu bitkinin şekere, ülser hastalığına ve yüksek tansiyona da iyi geldiğini göstermektedir.
Sağlık amaçlı tüketilen reishi mantarının kullanımı herkes için uygun olmayabilir. Dozuna ve kullanım şeklini uzman bir hekimden yardım alarak öğrenmenizi tavsiye ederiz. Bazı bünyelerde burun kanaması, mide bulantısı, boğaz kuruması ve baş dönmesi gibi etkiler yaratabilir. Ayrıca reishi mantarı çay olarak ta tüketilmektedir.
Bir önceki Bilgisayar ekranına yukarıdan bakın başlıklı konumuzda alın masajı, aydınlatma ve baş ağrıları hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: ganoderma lucidum mantari, kırmızı mantar nedir, reishi mantarı varis, varis tedavisinde raishi mantari

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.