Roka iştah açıyor

Roka iştah açıyor

P ve K vitaminleri ile çok faydalı mineraller içeren rokanın; karaciğer dostu, mideyi kuvvetlendirici, kansızlığı gideren ve cinsel gücü artıran bir yeşillik olduğu ifade ediliyor. Ayrıca afrodizyak özelliği de bulunuyor.
Rokanın faydaları
İçerdiği P ve K vitaminleri, mineralleri ve çeşitli esansları ile roka oldukça faydalı bir bitkidir. Uzmanlar yeşil salata şeklinde yenen rokanın, hazmı da kolaylaştırdığını dile getiriyor.
C vitamini miktarı oldukça yüksek olan rokanın iştah açıcı, kuvvet verici ve öksürük kesici etkileri olduğu açıklandı
Karaciğerimizin dostudur. Mideyi kuvvetlendirir. Cinsel gücü arttırır. Kansızlığa iyi gelir, kanın temizlenmesinde yardımcıdır. Mideyi ve bağırsakları çalıştırır, iştah açar, hazmı kolaylaştırır. İdrar söktürür. Böbreklerin çalışmasında faydalıdır. Eklem iltihaplanmalarında iyi gelir. Sarılığı geçirir. Safrayı boşaltır.

Nasıl tüketilir?
Rokanın yeşil yaprakları salata olarak tüketilir, dalları ve tohumları ise yemeklere hoş bir aroma kattığından dolayı baharat olarak kullanılır.
Uyarı: Gaz yapıcı özelliğinden dolayı fazla miktarda yenilmemelidir. Çabuk bozulabileceği için kısa sürede tüketilmelidir.
Bir önceki Fındık çocukları alerjiden koruyor başlıklı konumuzda çocuklarda alerji, dengeli beslenme ve düzenli beslenme hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: roka iştah açarmı

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.