Saç Bakımı

Saç Bakımı
Bu bakım önerisine ne dersiniz ? Önce hayal edin.

Strese Karşı Masaj ;

Elinizdeki imkanlarla uygulayabileceğiniz kolay bir yöntem,( nane, çam fıstığı ve sedir yağı canlandırıcı ve uyarıcı etki yapıyor).Bir kaç damla yağ esansını bir pipet aracılığı ile saç köklerinize damlatıp dairesel hareketlerle masaj yapın, buda ufak bir öneri, deneyin .

Güçsüz Saç Derisine karşı;

Mineral zengini çamur banyosu .Özellikle ünlülerin kullandığı yöntemlerden biri.

Bütün saçınıza bu balçıkta masaj yapın, 10-15 dakika bekleyin ve normal bir şampuanla yeniden temizleyin.

Bir gizli öneri daha;

Saçlarınızın doğallığı için kullanacağınız şampuan özlerine dikkat edin.Ayrıca damak zevkinden ödün vermeyenlere iyi bir haber: Yeni şampuanların bir çoğu egzotik meyve kokteyleri gibi nefis kokular saçıyor.Yeşil elma özlü, kayısı özlü,kavun özlü ve daha bir çok “Meyve Bakım Şampuanı”.

Boyalı Saçlar İçin Extra Bir Tavsiye;

Saç renginizi uzun süre muhafaza etmek için nemi yapmalı? Çok kolay, çok pratik:

Boyanmamış saçta bile renkli ışıltılar.

Sarışınlara ; Papatya

Kumralara ; Kesatane

Kızıllara ; Kına özlü

Esmerlere ; Nemlendiricili meyve özlü şampuanlar.

Sıradan kullandığınız şampuanlar gibi 2-3 dakika bekletip şapuan tipine uygun bir ürünle durulayınız( saç kremi vb…)

Saçlarınız Şekle Girmeyi Reddederse ;

Bir avuç jöleyi tüm saçınıza dağıtıp, geriye doğru taramayı deneyin. Peki ama saç bakımıyla ilgili olarak neler biliyoruz? İşte size özel saç bakımı ile ilgili öneriler ve bilmek istediğiniz herşey…

Önce Doğru Beslenme;

Saçlarınızın donuk ve cansız olduğunu düşünüyorsanız,belkide bakım eksikliğinden değil beslenme tarzınızdan kaynaklanıyordur.75 mg.C vitamini, 100 mikrogram Biotin, 15 mg Çinko, 300 mg Folyo asidi günlük ihtiyacınız.Bu miktarda vitamin ve minerali; yeşil yapraklı sebzeler, Soya filizi, süt ürünleri, çeştli tahıllar içeren ekmekler,Kümes hayvanlarından elde edilen besinler ve balık karşılayabilir.Yeşil yapraklı bitlilerle beslenirken ekşi olanlarından da yemelisiniz ekşi tadı olan bitki ve sebzeler cilde ve saça doğal parlaklık katar.tüm bunları yaparken saçınıza bakımın yanısıra hem dengeli beslenmiş olur hemde cilt bakımınızın yarısını karşılamış olursunuz.

İşte Jojoba mucizesi;

Saman gibi kuru, kırılmış saçlarınız varsa, çözüm jojoba yağında. Çünkü bakımlı görünen, ışıl ışıl parlayan saçlar bir kadının güzelliğini ortaya çıkaran en önemli etkendir. Şaçlar bir kadın için çok önemlidir. Bu doğal madde, Güney Amerika çöllerinde yetişen bodur bitkilerin fındığından elde ediliyor.Uzun, yıpranmış saçlara özel ürünlerin temel maddesi, olarak banyomuza yerleşti bile(.Örneğin ;L Ore al den El Vital Alpha-Jojoba Bakım Şampuanı veya Clairol den Herbal.) Bu öz sayesinde kolayca taranabilen saçlar, güneş gibi parlıyor
Bu ıslak görünüm şimdi çok moda hemde müthiş pratik. Özellikle bitki özlü jeller ve jöleler kullanın ve bayodan ve bu tür işlemlerden önce doğal malzemelerden üretilmiş bir fıça ile saçlarınızı uzun uzun tarayın.

 

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.