Saç dökülmeleri çeşitleri ve yapılması gerekenler

Saç dökülmeleri çeşitleri ve yapılması gerekenler
Bu hastalık, halk arasında sakal kıran, saç kıran gibi iki çeşide ayrılmaktadır. Saç dökülmelerinin bilindik nedenlerinden biri stres ve sağlıksız beslenmedir. Tıp kı saç kıran ve halk arasında benzeri olduğu için, alopesia areata hastalığı gibi…

 
Saç kıran bir mantar hastalığı olmak ile birlikte uygun görülen tedaviye yani doğru tedavi yöntemlerine çabuk cevap veren ve tedavi sonrası dökülen kel bölgede saçalrın eskisinden farksız bir şekilde yeşermesinden sonra kaybolan bir hastalıktır. Lakin sadece genel dökülmelerden oluşmuyor saç dökülmeleri, kimi zaman ciddi cilt hastalıklarınında habercisi olabiliyor.
Saç dökülmeleri eskiden sadece erkeklerin sorunuydu ama şimdi sadece erkeklerin korkulu kabusu değil biz kadınlarında en büyük kabuslarından biridir saç dökülmeleri
Çünkü saçlarda kendini gösterdiği gibi sakallarda da kendini gösterebilir.
Saç kıran tedavisi için, halk arasında bir çok doğal tedavi yöntemleri uygulanmaktadır. Tıp bu tedavileri onaylamıyor, lakin eskiler bu tedavinin her defasında işe yaradığını iddia ediyor.
Nedir bu doğal saç kıran tedavi yöntemleri;
Erkek berberlerinde ki tedavi şekli: Bir parça temiz tela (yakaların sert durması için tekstil ürünü olan sert kumaş) ile saçsız kel bölgenin etinin sürtünerek kazınmasından sonra, sarımsak ve sirke ruhu ile yıkanması. (Kesinlikle tavsiye etmiyoruz, düşünün bir bardak sirke ruhu 10 kiloluk turşu için kullanılıyor, kaldı ki tahriş olan deriyi ve hücreleri ne denli yakıyor)
Saç kıranın halk arasında ki doğal tedavi yöntemlerinden bazıları da, aktarlarda bulunan kına çayı ve diğer bitkisel kürlerden oluşmaktadır.
Alopesia Areate hastalığı: bu hastalıkta halk arasında çoğu zaman saç kıran hastalığıyla karıştırılır çünkü tıpa tıp aynı benzeri bir hastalıktır ama ne tedavisi, ne de ruhen olumsuz olan bütün etkiler, saç kırandan çok farklı olmak ile birlikte tedavisi zor ve hatta geciken tedavilerde, iyileşme ihtimalinin hiç olmamasıdır.

 
Alopesia Areata hastalığı tedavisi için kesinlikle dalında uzman bir hekime gitmenizi öneriyor ve bu hastalık için günümüzde başarısı kanıtlanmış olan Minoksil Forte saç spreyi ürününün faydalı olacağını söylüyoruz. (Kesinlikle doktor tavsiyesi üzerine kullanmanız gerektiğinin de altını çiziyoruz!)
 
Saç dökülmesinin bir çok nedeni ve bir çok çeşidi vardır arkadaşlarım. Bu yüzden kendi saç dökülmesi sorununuza çözüm bulmak için, kesinlikle uzman bir hekime gitmeli ve gerekli tetkikleri yaptırmalı ve “bu kozmetik sorunudur ya da srtresten kaynaklı geçer” diyip ihmal etmemenizi önemle tavsiye ediyoruz.
Önümüzde ki günlerde, Alopesia Areate hastalığı hakkında sizlere, bu hastalığı geçirmiş olan bir arkadaşımızdan, uygulanmış ve tavsiye edilen bilgileri de aktaracımızı not düşerek;
Sağlıklı günler dileriz.
Sağlıksiteniz.com -Sara Polat

Bir önceki Güneş yanığı nedir nasıl tedavi edilir başlıklı konumuzda güneş yanığı tedavisi hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: mantar hastalığı çeşitleri, saç kiran için yapılması gereken, cilt mantarı çeşitleri, saçsız kadınlar, sağlıksız saç belirtileri

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.