Saç dökülmesi tedavisi öncesi yapılması gerekenler

Saç dökülmesi tedavisi öncesi yapılması gerekenler

Çoğu kadında bulunan hormonal bozukluklar saçların dökülmesine neden olur.
Eğer vitamin eksikliği varsa ya da hormonal bir bozukluk varsa onu düzeltmek için ilaç verilir. Bu bilanço ile vücutta eksik vitamin olup olmadığı tespit edilir. Bu tespit çok basit bir kan tahliliyle gerçekleştirilebilir. Kadınlarda saç dökülmesi, cilt problemleri, aşırı kıllanma gibi fiziksel problemlerin görülmesi büyük ihtimalle hormonal bir problemin olduğuna işarettir.

Hormonal problemlerin tespiti durumlarında yapılması gereken ilk eylem hormonal bir bilançonun yapılmasıdır

Eğer bir bozukluk yoksa başka sebepler araştırılır.
Doktor saçınızın kalitesini kontrol eder ( çok ince, cansız, çok çatallı olup olmadığına bakar) ve yağlı mı, değil mi bakar.

Eğer çok yağlıysa anti sebum olan medikal bir şampuan yazabilir (en az 1 ay kullanılmalı). Çünkü yağlanma saçın oksijenlenmesini engelliyor, saçınız nefes almazsa ölür ve dökülür.
Bu yüzden saçınızı en az haftada 2 kere yıkayın, sakın bazı kuaförlerde duyduğumuz “Saçınızı sık sık yıkamayın, daha çok yağlanır” sözlerine sakın kulak asmayın.
Eğer antisebum şampuanla da saçlarınızın dökülmesi devam ediyorsa tedavi kaçınılmaz demektir.
Geçici bir durum gibi görünen; stresten, mevsim değişikliklerinden veya yaşam kalitesi değişiminden kaynaklandığı sanılan saç dökülmeleri periyodik olarak devam ediyorsa mutlaka bir doktora başvurmalısınız.
Bir önceki Saç dökülmesini önlemek için yöntemler başlıklı konumuzda doğum kontrol hapı, dökülen saçlar ve Hamilelik hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: evde medikal şanpun nasıl yaıllır

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.