Saç dökülmesini önlemek için yöntemler

Saç dökülmesini önlemek için yöntemler

Losyon ve sprey ile saç dökülmesini önleme yolları
– Minoxidil: bu üründen 2% ve 5% bulanabilinir. Erkeklere 5% tavsiye edilir ve 2% kadınlara tavsiye edilir.
Saç dökülmelerinden şikâyeti olanların saç dökülmelerini önlemek için kullanabilecekleri birden fazla yöntem ve bu yöntemlere bağlı alternatif tedavi ve koruma yolları mevcut. Çünkü % 5’ten biraz tüylü olan kadınlarda yüzde bulunan kılların çoğalma ihtimali var. Birçoğu tıbbi ürünlerle yapılan bu tedavi ve önlemlerde kullanabileceğiniz ilaçları alabilmeniz için bir doktor tarafından tavsiye edilmesi gerekmektedir

– Aminexil (laboratuar Dercos): Saç dökülmesini frenlemek ve saç oluşumunu desteklemek için kullanılabilir.
– Chronostim (laboratuar Ducray): Cronostim gündüz, saç dökülmesini sınırlar. Chronostim gece saç büyümesini teşvik etmek için kullanılabilir.
– Phytoaxil (laboratuar Phytosolba): Zayıflamış ve dökülen saçlar için sprey ve şampuan.
– Triphasic (laboratuar Furterer): Stres, yorgunluk, doğum sonrası ve hormonal bir sebeple görülen saç dökülmesi için kullanılabilir.
Haplar ile saç dökülmesini önleme yolları
– Anrdocur (Schering): Hormonal bir tedavidir. Saç dökülmesini engellemek için kadınlara özel bir ürün. Hastalık derecesinde yüz ve vücutta kıllanma (ağır hirsutismus), androgenlere bağlı olan ve kelliğe kadar varabilen yoğun saç dökülmesi (ağır androgenetik alopesi), -ki bunlar çoğu zaman ağır akne ve/veya sebore biçimleri ile seyir ederler- gibi ağır androgenizasyon belirtileri için yazılır. Çok dikkatli olmak gerekir, kontendikasyonları ve yan etkisi çoktur.
– Diane35 (Schering): Diane35 doğum kontrol hapı, adet düzenlemesi için hamilelik düşünmeyenlere veriliyor, anti androjen bir etkisi var. Androjenik saç dökümü için kullanılabilir.
– Evapar Gé (Théramex)

– Holgyème Gé (Effik)
– Kaliale Gé (Effik)
– Lumalia Gé (Pierre Fabre)
– Minerva Gé (Biogaran)
– Cystine B6 (Bailleul) Sistin içerikli haplar
– Lobamine ve Cystéine (Fabre) : Sistin, saçı güçlendirir yani bir tür saç vitaminidir.
– Çinko vitamini: Androjen etkileri engellediği için Çinko vitamini de yazılabilir.
Enjeksiyon ile saç dökülmesini önleme yolları
– Bépanthène ve Biotine (Roche): Bu iki ilaç enjeksiyon olarak kullanılır. Yani iğne ile haftada 3 kere 6 hafta boyunca enjekte edilir. Bu bazen sezonier (belli bir mevsim ya da bir zaman) dediğimiz bir saç dökümü için ya da hamilelikten sonra kullanılabilir. Androgenetik saç dökümünde bir etkisi yoktur. Erkeklerde ve kadınlarda kullanabilir.
UYARI: Yukarıda yazılan tıbbi ürünleri kullanmadan önce mutlaka bir uzman doktor tarafından onay alınması gerekmektedir.
Bir önceki Estetik operasyonla kaç yıl gençleşebilirsiniz? başlıklı konumuzda estetik operasyonla gençleşmek, estetik operasyonlar ve estetik yaptırmak hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: sac dokulmesını engelleyen serum hamılelıkte kullanılabılır mı, Saç Dökülmesini Önlemek, chronostim yorum, saçın çoğalmasını ve dökülmesini engellemek için ne yapılır, doğum kontrol hapı saç

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.